23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Ray Sigorta 2024’e hızlı başladı

Ray Sigorta, yılın ilk 2 ayında prim üretimini rekor seviyede artırarak 2024’e de hızlı bir başlangıç yaptı.Oto dışı branşlarda yüzde 210 gibi rekor seviyede büyüme oranıyla ilk 10 sigorta şirketi arasında en yüksek artışı kaydederken, Hayat dışında ise yüzde 138’lik prim artışı sağladı.

Ray Sigorta, yılın ilk 2 ayında prim üretimini rekor seviyede artırarak 2024’e de hızlı bir başlangıç yaptı. Sürdürülebilir kârlılık hedefiyle iş stratejilerini yeniden belirleyen Ray Sigorta, Oto dışı branşlarda yüzde 210 gibi rekor seviyede büyüme oranıyla ilk 10 sigorta şirketi arasında en yüksek artışı kaydederken, Hayat dışında ise yüzde 138’lik prim artışı sağladı. Sigorta sektörü Trafik hariç toplam prim üretiminde yüzde 180’lik büyüme ile 8’inci sırada yer alan Ray Sigorta, bu alanda Şubat sonu itibarıyla pazar payını da yaklaşık 1 puan yükseltmeyi başardı.

“Motor dışı branşta etkileyici bir büyüme rakamına imza attık” 

Sürdürülebilir karlılık ve sağlıklı büyüme hedefiyle iş stratejilerini yeniden yapılandırdıklarını belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, 2023 yılı sonuçlarına yansıyan yüksek performansın 2024’ün ilk 2 ayında da kendisini gösterdiğini belirtti. Özellikle büyümek istedikleri alanlardan biri olan Motor dışı branşta etkileyici bir büyüme rakamına imza attıklarını belirten Erdoğan, “Sektörümüzün en büyük 10 şirketi arasında bir rekor anlamına gelen yüzde 210’luk prim artışına paralel olacak şekilde Trafik dışı branşlarda elde ettiğimiz yüzde 180, Hayat dışı branşlarda ise yüzde 138’lik büyüme rakamları kararlılığımızın bir göstergesi. 2024 yılı boyunca bu odakta çalışmalarımızı sürdürmeyi ve prim üretim sıralamasında çok daha yukarılarda yer almayı hedefliyoruz. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için en iyi sigorta şirketi olarak Hayat dışı branşlarda ilk 6 şirket içinde yer almak adına kararlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Şubat sonu verilerimiz, doğru istikamette olduğumuzu kanıtlıyor. Bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm iş ortaklarımızı da teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER