25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

eFinans ile komisyonlar elektronik ortamda çözümlenebilecek

QNB Finansbank’ın iştiraki olan QNB eFinans, yeni ürünü e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi ile sigorta sektörü için yeni bir çözümü hayata geçirdi. Yeni ürün, sigorta şirketleri ile acenteleri aralarındaki komisyon süreçlerinin belgelendirilmesi kapsamında düzenlenen sigorta komisyon gider belgelerinin, elektronik ortamda düzenlenmesine olanak sunarak işlemlerin dijitalleşmesini sağlıyor.

QNB eFinans; 2013’ten bu yana, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye başta olmak üzere, e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM), e-Müstahsil Makbuzu (e-MM) ve e-Adisyon gibi tüm e-dönüşüm ürünlerinde ve yasal iletişim standartlarından Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) alanında yenilikçi çözümleri lisanslı ve yasal uyumlu şekilde sunmaya devam ediyor. QNB eFinans, e-Dönüşüm ürünleri arasına en son Gelirler İdaresi Başkanlığı’nca katılan e-Sigorta Komisyon Gider Belgesini de ekledi. QNB eFinans’ın hayata geçirdiği e-Sigorta Gider Komisyon Belgesi ile sigorta, emeklilik ve reasürans şirketlerinin sigorta ve emeklilik acentelerine ödedikleri komisyonlarına dair kağıt belgeleri elektronik ortamda hazırlamak mümkün hale geliyor. Müşteriler bu belgeyi, sigorta ve emeklilik acentelerinin düzenlediği belgelerin yerine kullanabilirken, muhafaza ve ibraz edilebilme imkânı da yakalıyor. 509 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’yle uygulamaya konmuş olan e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi uygulamasına dahil olmak isteyen şirketlerin, e-Fatura uygulamasına da dahil olmaları gerekiyor.

Finansal hayatı kolaylaştırıyoruz

QNB eFinans Genel Müdürü Okay Yıldırım, “QNB eFinans olarak, ticari ve finansal hayattı kolaylaştıracak ve dijitalleşmesine katkı sunacak adımlar atmayı sürdürüyoruz. Sigortacılıkta kullanılan dokümanları güvenilir ve malî düzenlemeler çerçevesinde dijitalleştirerek sigorta sektörüne daha hızlı, daha verimli ve daha doğru çözümlerle hizmet verme hedefimiz doğrultusunda 10. yılımızı tamamlıyoruz. ERP bağımsız bir hizmet sağlayıcı olarak, yenilikçi ürünlerle oluşturduğumuz e-dönüşüm yolculuğumuza bugün bir yeni ürün daha ekledik. Yeni ürünümüz e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi ile emeklilik ve reasürans şirketlerinin sigorta ve emeklilik acentelerine ödedikleri komisyonların, elektronik ortamda düzenlenmesine olanak sunuyoruz. Ayrıca kağıt kullanımını da en düşük seviyeye indirerek doğayı koruyan dijitalleşme ve e-dönüşüm çözümlerine bir yenisini daha ekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER