18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

“Pert araçtan sağ çıktım, sigortacım hep yanımdaydı”

Makine Mühendisi Ahmet Çağatay, eşiyle birlikte geçirdikleri trafik kazası sonrasında sigorta şirketinden ödemeyi gecikmeden aldıklarını ifade etti. 68 yaşındaki Çağatay, sigortanın önemini bir defa daha anladığını söyledi.

MEMNUN SİGORTALI / ŞEMSİYE DERGİSİ

Memnun Sigortalı köşemizin bu ayki konuğu 68 yaşındaki Emekli Makine Mühendisi Ahmet Çağatay oldu. Sohbetimize sigortanın ne kadar önemli olduğunu bildiğini söyleyerek başlayan Çağatay, “Başta araç sigortaları olmak üzere bir çok sigortam var. Konut sigortası kullanıyorum. Sigorta yaptırarak hayatta karşılaşacağım riskleri azaltıyorum. Son başımıza gelen olayla sigortanın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha anlamış olduk” dedi.

Emekli olduktan sonra da iş hayatına devam ettiğini belirten Çağatay, tarımla uğraşıyor. Kayseri Develi’de bodur elma üreticiliği yapan Çağatay ayrıca soğuk hava deposu işletmeciliği de yapıyor.

Yoğurttan uzak durun

Başlarından geçen üzücü olayı anlatmasını istediğimiz Çağatay, yaşadıkları trafik kazasının direksiyon başında uyuduğu için gerçekleştiğini söyledi. Çağatay, “Seyir halindeyken, direksiyonda uyuduğum için yoldan çıkarak şarampole yuvarlanmamız neticesinde gerçekleşti kaza. Yola çıkmadan bir saat önce eşimle birlikte yemek yedik. Saat 15.00 civarlarıydı. Hiç yapmadığım bir şeyi yaptım. Yolda giderken ben yoğurt yemem, ayran içmem… Fakat orada da maalesef bir boş anımıza denk geldi her halde ki yoğurt yedim. Ağır yemeğin üzerine o yoğurt beni çok uyuşturdu. Sadece beni değil, eşim de aynı şekilde yan koltukta uyudu. Bir an ben fark ettim. Göz kapaklarımın ağırlaştığını hissettim. Durmak istedim, fakat durulacak bir yer değildi. ‘Biraz daha gideyim, dururum’ dedim ama duramadık, devrildik. Onun için ben diyorum ki yolda yoğurt, ayran gibi uyku verici yiyecekler yemeyin, içmeyin. Dolayısıyla bu bize ders oldu” dedi.


Kaza sonrası gelişmeleri de anlatan Çağatay, “Hanımın kemeri yoktu, benim kemerim vardı. Ben araçtan sağlam çıktım. Ama kemer takmadığından dolayı eşimin kırıkları vardı. Kaza sonrası acile kaldırdılar. Kayseri’ye giderken oldu olay. Bizi ambulanslarla Kırıkkale Tıp Fakültesi’ne götürdüler. 8 gün orada tedavi gördük. Benim durumum daha hafif olduğu için çabuk atlattım. Ancak eşimin durumu benden daha ağırdı, normal hayatına dönmesi uzun sürdü. Ama çok şükür şimdi o da iyi” diye konuştu.

Ödeme gecikmedi

Kazadan hemen sonra acentesini aradığını belirten Çağatay, şunları söyledi: “Acentem Karatepe Sigorta… Acentenin sahibi Hasan Bey yakından ilgilendi. Arabayı yedi emine teslim etti ve işlemleri yaptı. Daha sonraki işlemler de yine hızlı bir şekilde yapıldı. Yedi eminden aracın alınması, servise teslim edilmesi aşamasında acentem yanımdaydı hep. Araç için tarafıma ödenecek fiyatın yükseltilmesini istedim. Çünkü aracım bir yaşındaydı. Sağ olsun AXA Sigorta isteğimizi kabul etti. Tekrar değerlendirme sonucunda bizim istediğimiz fiyata geldi. Anlaştık. Ödemeyi almam çok uzun sürmedi. 1 ay dolmadan ödememi aldım.”

Teşekkür mektubu

Makine Mühendisi Ahmet Çağatay, eşiyle birlikte geçirdiği trafik kazası sonrasında sigorta şirketine teşekkür mektubu yazdığını söyledi. Çağatay, “Acentem Karatepe Sigorta ve AXA Sigorta beni çok memnun etti. Sigorta boyutunda hiç sıkıntı yaşamadım. Nasıl ki şikayetlerimizi dile getiriyorsak, memnuniyetimizi de ifade etmemiz gerektiğini düşünerek AXA Sigorta’ya teşekkür mektubu gönderdim. İşlemler esnasında acentem beni hiç yalnız bırakmadı. Hep yanımda oldu. Axa Sigorta da hem istediğim ücreti kabul etti, hem de ödemeyi beklediğimden erken yaptı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER