24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Ordulu teleferik yolcuları ferdi kaza sigortası ile güvencede

Altınordu – ­Boztepe arasında hizmet veren teleferik kabinlerinde seyahat eden yolcular, yangın, deprem, terör gibi etkenlerin oluşturabileceği hasarlara karşı ferdi kaza sigortası ile güvence altına alındı.

ordu teleferikOrdu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORBEL Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,30 Aralık 2014 tarihinden itibaren Altınordu­Boztepe arasında hizmet veren teleferik kabinlerinde seyahat eden yolcuların yangın, deprem, terör gibi etkenlerin oluşturabileceği hasarlara karşı sigortalandığı belirtildi.

Toplamda 2 bin 450 metre uzunluğa sahip hatla, 28 kabin kapasitesiyle Altınordu­ – Boztepe arasında hizmet veren teleferik Türkiye’de bir ilk niteliğinde sayılan çalışmayla kabinlerinde bulunabilecek en yüksek yolcu sayısı temel alınarak ferdi kaza sigortası yapıldı. Aynı zamanda teleferik üst istasyon, alt istasyon ve 7 adet taşıyıcı direğin olduğu ve toplamda 15 milyon TL değerindeki demirbaşların olduğu teleferik istasyonu da oluşabilecek yangın, deprem, terör gibi etkenlerin oluşturabileceği hasarlara karşı sigortalandı. Böylece teleferik kabinlerinde bulunan yolcular, 30 Aralık 2014 tarihinden itibaren teleferikte oluşabilecek kaza neticesinde, ölüm veya kaza sonucu oluşabilecek sürekli sakatlıklara karşı yolcular sigortalanmış oldu.

Türkiye’de bir ilk”

ORBEL Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, ülkemizde teleferik istasyonunu taşıdığı yolcuların sigortalanmasının bir ilk olduğu, aynı zamanda yaşanabilecek doğa olayları ve beklenmeyen durumlara karşı benzer tesislerin sigortalanması gerektiği açıklandı.

karadenizajansi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER