9 Aralık 2023, Cumartesi
spot_img

Oracle, cihaz hırsızlığına savaş açtı

oracleLTE hizmeti veren operatörler “Oracle İletişim ‘EAGLE’ Cihaz Kimlik Kaydı”nın yeni sürümü sayesinde cihaz hırsızlığı ile mücadele etme imkânı elde ediyor.

İletişim hizmeti sağlayıcıları yüksek müşteri memnuniyeti için, cihaz çalınması durumunda hizmet dışı bırakma özelliklerine sahip veritabanı kullanmayı tercih ediyor. Bu firmalar cihazları hizmet dışı bırakıp global şebekelerde çalışma özelliklerini de sonlandırarak müşterilerini koruyabiliyor ve hırsızlığa karşı önlem alabiliyorlar.
Oracle da, iletişim hizmeti sunan firmalara kayıp veya çalıntı mobil cihazları hizmet dışı bırakma ve global kayıtlara ulaşma özelliği sağlayan yeni sürümünü geliştirdiği Eagle’ı duyurdu.

Yeni sürüm Eagle’ın özellikleri

“Oracle İletişim ‘EAGLE’ Cihaz Kimlik Kaydı”nın yeni sürümü sayesinde, LTE hizmeti veren operatörler cihaz hırsızlığı ile mücadele etme imkânına sahip oluyor.

“Oracle İletişim ‘EAGLE’ Cihaz Kimlik Kaydı” yeni sürümü LTE teknolojisine bağlı akıllı telefon ve diğer cihazları destekliyor ve iletişim hizmeti sağlayıcılarına GSMA tarafından güncellenen kara listeye erişim imkânı sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER