25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Milli Reasürans’ın “Cumhuriyet Tangoları” konserine büyük ilgi

Millî Reasürans Oda Orkestrası, İş Sanat iş birliği ile 31 Ocak ‘ta düzenlenen “Cumhuriyet Tangoları” konserinde dinleyicilere benzersiz bir müzik şöleni sundu. 

Millî Reasürans Oda Orkestrası, İş Sanat iş birliği ile orkestra Şefi Hakan Şensoy yönetiminde 31 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen “Cumhuriyet Tangoları” konserinde dinleyicilere benzersiz bir müzik şöleni sundu. İş Sanat Konser Salonu’nda, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde ülkemizin erken dönem tango bestecilerine saygı duruşu niteliğindeki konserde, Erken Cumhuriyet Dönemi’nin çok bilindik tangolarının yanında unutulmaya yüz tutmuş ezgileri gün yüzüne çıktı.

1996 yılında kâr amacı gütmeden kurulan Millî Reasürans Oda Orkestrası (MROO), İş Sanat Konserleri’ni izleyen müzikseverler, Erken Cumhuriyet’in heyecanının, cesaretinin ve ülküsünün müzikal yansımalarını kusursuz bir yorumla deneyimleme şansı buldu. 

Tango tutkunu sanatçılarından etkileyici anlar

Hazırlanan bu özel repertuvarı, Millî Reasürans Oda Orkestrası eşliğinde İncesaz grubu solistlerinden Ezgi Köker, İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Teyfik Rodos, Bandoneon sanatçısı Tolga Salman, keman sanatçısı Rüstem Mustafa ve tanınmış piyano virtüözlerimizden Toros Can’dan oluşan tango tutkunu sanatçılar icra etti. Konserde icra edilen altı tangoya Utku Küley & İris Küley ve Avrupa Şampiyonu çift Batuhan Boy& Nida İnceoğlu’ndan oluşan dans çiftlerinin eşliği ilgi ile izlendi. 

“100 üncü yıl” şerefine özel tango

Eserlerin tümünün düzenlemelerini yapan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası 1’inci şefi ve besteci Hasan Niyazi Tura’nın bu projeye özel olarak Cumhuriyetimizin 100 ‘üncü yılı şerefine bestelediği ve “Centennial-100. Yıl Tangosu” adını verdiği yeni bir enstrümantal tango da konserde seslendirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER