18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

MHR GYO Borsa İstanbul’da!

Türkiye’nin sigorta şirketleri iştiraki olan ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MHR GYO) bugün Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle Yıldız Pazarda ‘MHRGY.E’ koduyla işlem görmeye başladı. 

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan ve ofis ve ticari gayrimenkul segmentinde faaliyet gösteren MHR GYO’nun gong töreni bugün gerçekleştirildi. 

Törene, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen, Maher Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökay Erdemoğlu, Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz, Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy, Corpus Sigorta Genel Müdürü Murat Şişli, Grup yöneticileri, Yapı Kredi Yatırım temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Törende konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Maher Holding’in, özellikle gayrimenkul ve sigortacılık alanında yenilikçi uygulamalarıyla öne çıktığını belirterek “MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu sektörlerdeki uzmanlığı ile yatırımcılarına sürdürülebilir bir gelir imkânı sağlamaktadır. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün Borsada işlem görmeye başlayarak adım attığı bu yeni dönemde, bu alandaki tecrübesini halka arzdan elde ettiği gelirle yeni projelerine yansıtacak ve hedeflerini daha da ileriye taşıyacaktır. Bu halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. MHR GYO’ya Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizi rekora taşıyan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz”

Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen, törende yaptığı konuşmada “Bugün burada olmamızın nedeni 3,3 milyon yatırımcının güvenini sağlayarak grubumuzun gayrimenkul geliştirme şirketi MHR GYO’nun halka arzını başarıyla gerçekleştirmemizdir. Borsa İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşen GYO halka arzlarında en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan GYO olarak bu alanda bizi rekora taşıyan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

“Yatırımlarının katlanarak büyümesi için elimizden geleni yapacağız”

Uluçeçen, halka arza katılan ve bundan sonraki süreçte borsadan hisselerini alacak yatırımcıların MHR GYO’ya inanarak bu yatırımları gerçekleştireceğinin altını çizerek “Biz de MHR GYO’nun gerçekleştireceği projelerde bu gerçeği aklımızdan çıkarmayacağız. Küçük yatırımcıların haklarını ve çıkarlarını her şeyin önünde tutacağız. Yatırımlarının katlanarak büyümesi için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız” dedi. 

“Güven merkezi olmaya devam edeceğiz”

2015 yılında Maher Yatırım Holding’in ve Quick Sigorta’nın kuruluşunda bir finansal grup olma vizyonu olduğunu belirten Uluçeçen, “Finansal grup kavramı pek çok anlam ifade edebilir. Burada ürünlerden, rakamlardan, verilerden bahsetmeyeceğim. Bize göre finansal grupta olmazsa olmaz koşul ‘güven merkezi’ olmasıdır. Burada milyonlarca insanın güveninden bahsediyorum. Faaliyete başladığımız günden itibaren milyonlarca müşteriye hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Quick Sigorta ve Corpus Sigorta ile 11,5 milyon sigortalımız şirketlerimizin güvencesi altına girdi. Maher Grubu altında kurduğumuz tüm şirketlerde bu vizyon ile çalışıyoruz. Sigorta şirketlerimizde, finansman şirketimizde, elektronik para şirketimizde ve tüm diğer yatırımlarımızda milyonlarca insanın güvendiği varlıklarını emanet ettiği şirketler olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Zamanı geldiğinde tüm şirketleri halka açmayı hedefliyoruz”

MHR GYO’nun halka arzının Maher Grubu için sadece bir başlangıç olduğunu belirten Uluçeçen, “Zamanı geldiğinde tüm şirketleri halka açmayı hedefliyoruz. Öncelikle Quick Sigorta’nın halka arzı için süreci başlatacağız. Sonrasında Quick Finansman, Corpus Sigorta, QCar Mobilite halka açılacak” açıklamalarında bulundu. 

“Yenilikçi bir GYO olacağız”

Yatırımcılarından alacakları güç ile yenilikçi bir GYO olacaklarını dile getiren MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz, “Maher Holding çatısı altındaki şirketlerden biri olarak, grubun ilk halka arzını tamamladık. Sigortanın ve finansın desteği ile gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz. Bu modellerin odağında güçlü öz kaynağı ile MHR GYO olacak. Grup sinerjisinden de yararlanacağımız bu yapıda Quick Sigorta’nın sunacağı bina tamamlama sigortası önemli bir enstrüman olacak. Geliştirilen gayrimenkul projelerinde sermaye piyasası araçlarını da kullanacağız” dedi.

“Değer katan projeler üretmeye devam edeceğiz”

Kaçmaz, kentsel dönüşüm projelerinin önem verdikleri alanlardan biri olacağına dikkat çekerek “Bina tamamlama sigortası ile destekleyeceğimiz bu yapı kat maliklerine güvence oluşturarak büyük kentsel dönüşüm projelerinde yer almamızda etkili olacak. İlklerin GYO’su olma vizyonu ile devam edeceğimiz yolda, yatırımcılarımızdan aldığımız gücü yanımızda hissederek geleceğe değer katan projeler üreterek emin adımlar ile ilerlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER