23 Nisan 2024, Salı
spot_img

MetLife Türkiye 5 milyon fidan hedefine adım adım ilerliyor

Sürdürülebilirlik adımları çerçevesinde 2030 yılına kadar 5 milyon fidan dikeceğini duyuran MetLife Türkiye, çalışanları adına Ege Orman Vakfı ve Arbor Day Vakfı iş birliği ile İstanbul-Şile-Sahilköy ve Manisa-Gördes mevkilerinde ikinci hatıra ormanını oluşturarak 24 bin 500 fidana hayat verdi.

MetLife Türkiye, çalışanları adına Ege Orman Vakfı ve Arbor Day Vakfı iş birliği ile İstanbul-Şile-Sahilköy ve Manisa-Gördes mevkilerinde ikinci bir hatıra ormanı daha oluşturdu. 24 bin 500 fidana hayat verilen dikim etkinliğine MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, Vakıf ve MetLife Türkiye çalışanları katıldı.

Doğaya dayalı çözüme yatırım yapıyoruz

MetLife olarak sürdürülebilir bir dünya hedefi için doğaya karşı sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “Bu hedef doğrultusunda başarı kriterlerimizden birini sürdürülebilirlik olarak belirledik. Sürdürülebilirlik adımlarımız çerçevesinde 2030 yılına kadar 5 milyon fidan dikeceğimizi duyurmuştuk. Dünyamıza milyonlarca ağaç kazandırarak doğaya dayalı bir çözüme yatırım yapıyoruz. MetLife Vakfı’nın önderliğinde globalde Arbor Day Vakfı, ülkemizde ise Ege Orman Vakfı ile başlattığımız bu değerli girişim; çevre yatırımlarımızı, çalışanlarımızı da kapsayacak şekilde genişletmemize önemli bir vesile oluyor. Türkiye’de İstanbul Şile ve Manisa Gördes’teki fidanlarımızın da çok güzel günlerde büyüyüp yeşermesini ve doğaya yaptığımız katkının artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Ormanlar küresel yaşam için vazgeçilmezdir

Etkinlikte konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili de “Arbor Day Vakfı iş birliği ile İstanbul-Şile-Sahilköy ve Manisa-Gördes mevkiinde gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarına MetLife Emeklilik ve Hayat olarak verdiğiniz destekle toplam 150 dekarlık alanda 24 bin 500 fidan çalışanlarınız adına yeşerecek. Geçtiğimiz yıl desteklerinizle çalışanlarınız adına dikilen 8 bin 700 fidan ormana karışma yolunda büyümeye devam ediyor. Ormanlar üzerindeki, insan ve iklim değişikliği kaynaklı baskıların her geçen gün artması önemli değerleri ve yaşamsal hizmetleri risk altına sokmaktadır. Oysa tüm küresel yaşam ormanlara bağlı ve vazgeçilmezdir. MetLife olarak çalışanlarınız adına yeni orman alanları oluşturmanız, istikrarlı bir şekilde her yıl ormanlaştırma projelerine verdiğiniz destek ve geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi ile çevresel etkilerinizi de yönetiyor olmanız çok değerli. Ağaçlandırma projelerimizde öncelikle kadınlar olmak üzere yerel halk işlendirilerek ekonomik anlamda yöre köylüsüne de fayda sağlanmakta, dolayısıyla desteklerinizin çarpan etkisi çevresel, ekonomik ve sosyal anlamda pek çok fayda üretmektedir” açıklamalarında bulundu.

Bilgili, doğaya katkılarından dolayı MetLife çalışanlarına teşekkür ederek, MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven’e plaket takdim etti. Konuşmaların ardından fidanlar MetLife çalışanları tarafından toprakla buluşturuldu, can suları verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER