19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Medicana dan Destekleyici Sigorta Semineri

Medicana Sağlık Grubu Kurumsal Pazarlama Direktörü Murat Çalkan, Konya Sanayi Odası’nda düzenlenen seminere katılan firma temsilcilerine özel sağlık sigortası hakkında bilgi verdi. Çalkan, “Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan personellerin bir mükerrer prim ödeme süreçleri vardı. Artık kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilme noktasına gelinmiştir. Yapmış olduğumuz kurum ziyaretlerinde, acil servis hasta portföyümüzde özellikle travma cerrahisinde akut vakalarla ilgili ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları gibi olaylarla sık sık karşılaştık” dedi. Olay vuku bulmadan önce alınabilecek ve sağlanabilecek en sağlıklı sürecin bir acil tedavi sağlık sigortası olduğunu belirten Çalkan, “Burada bizim sağlık hizmet sunucuları olarak üzerimize düşen önemli görevler var. Biz özel sağlık sigortalarıyla bir süredir devam eden, yoğun bir Ar-Ge çalışması sonucunda Medicana Sağlık Grubu olarak anlamlı bir poliçe ürettik. Özellikle hastane lokasyonlarımızın bulunduğu bölgelerde, yüksek sayıda personel bulunduran işletmelerin artık bu sürece dahil olmalarıyla ilgili önerilerimizi kendilerine bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları ile iletiyoruz” diye konuştu.

“Mavi yaka personelleri için oldukça fayda sağlayacak”

Talep edilen ve arz edilene yönelik daha iyi hizmetin nasıl sunulması gerektiği, kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilme noktasında, beklentilerin karşılanması, yeni hizmet alanları ve yatırımlar üzerinde çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Çalkan, “Daha çok büyük ve orta ölçekli işletmeler açısından ulaşılabilir olan bu ürün, insan kaynakları kurum aidiyeti, çalışanların sağlık güvenliklerinin sağlanması ve risklerin yok edilmesi anlamında önem teşkil ediyor. Özellikle genç nüfusumuzun ve işletmelerin iş gücü kayıplarının önüne geçilmesi açısından üretim güçleri olan ‘mavi yaka’ personelleri için oldukça fayda sağlayacak” şeklinde konuştu.

Seminere çok sayıda iş adamının yanı sıra Medicana Konya Hastanesi Genel Müdür Yardımcıları Dr. Sefer Demirok, Ersan Biçkioğlu ve Medicana Sağlık Grubu Pazarlama Grup Satış Müdürü Bülent Bilgen de katıldı. haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER