26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Marsh, İskoç brokerlik ve risk yönetimi şirketi CIS ı satın aldı

marshAberdeen merkezli broker ve risk yönetimi şirketi Central Insurance Services, Marsh tarafından satın alındı. Marsh’tan yapılan duyuruya göre, ilk çeyreğin sonunda tamamlanması beklenen satın almanın Marsh’ın büyüme stratejisinde İskoçya’nın ne kadar kritik bir yeri olduğunu göstermesi bakımından önemli olduğu vurgulandı. Satın alma sonrası, Marsh’ın İskoçya biriminin başında, CSI Yönetim Müdürü Iain Henry görev almayı sürdürecek. CSI’ın Kuzey İngiltere’nin Aberdeen, Edinburgh, Glasgow ve Kendal bölgelerinde ofisleri bulunuyor. CSI’ın ayrıca finansal hizmetler, inşaat ve tarım sektörlerinin yanı sıra İskoçya’nın petrol ve gaz sektörlerinde de tecrübesi bulunuyor.

CSI, sırasıyla 2011’de 8.6 milyon, 2012’de ise 8.6 milyon poundluk gelir getirirken vergi öncesi karı ise aynı dönemde sırasıyla 1.3 milyon ve 2.5 milyon pound olarak gerçekleşti.

İskoçya sigorta piyasasının halihazırda lider şirketlerinden olan Marsh, bu satın alma sonrası kapasitelerini artırmak ve hem lokal hem global bazda faaliyet gösteren çokuluslu şirketlere geniş bir hizmet ağı sunmayı planlıyor. www.insurancetimes.co.uk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER