4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

Mapfre yeni Kurumsal Üniversitesi’nin kapılarını açıyor

Mapfre’nin tüm dünyadaki 36 binden fazla çalışanını geliştirmek amacıyla kurulan Kurumsal Üniversitesi, tüm eğitim faaliyetlerini bir araya getirerek kapılarını açıyor.

banner-eCampusGlobal düzeyde yeni bir öğretim çevresi oluşturmak için tasarlanan bu üniversitenin, ayrıca müşteri hizmetlerinde her zaman Mapfre’nin hedefi olan profesyoneller arasında bilgi alışverişini artırma ve paylaşma şansı verecek stratejik bir geçiş olduğu düşünülüyor. Kurumsal Üniversite’nin açılmasıyla, Mapfre eğitim alanındaki tüm eylemlerini, tüm çalışanlarının ortak paydası olan tek bir alanda gerçekleştiriyor.

Mapfre yetkilileri bu girişimin amacının, şirketin sağladığı tüm eğitim fırsatlarını güçlendirmek, bugünün şartlarına ve ihtiyaçlarına uygun hale getirmek olduğunu vurguluyor.

Şirketin ilerlemekte olduğu global ortamda Kurumsal Üniversitenin yapısı engelleri ortadan kaldırmak için tasarlandı, dolayısıyla; yüz yüze kampus ve eCampus Mapfre olarak bilinen dikkat çekici görsel platformu ile ikili bir yapılandırmadan oluşuyor. Bu şekilde Mapfre, işin gereklerine uygun bir eğitim rotası çizerek 36 bin çalışanının eğitim ihtiyaçlarına aynı anda daha iyi cevap verebilecek. Ayrıca Grup içerisinde ülkeler ve bölümler arasındaki sinerjiden daha iyi yararlanılmasını sağlayacak.

Global eğitim modeli

Global eğitim yapısı üzerine kurulu olan üniversite; tüm dünyadaki eğitim sorumlularının katıldığı uluslararası bir eğitim grubu tarafından gerçekleştirilen analiz sürecinin ardından görüş birliğine varılarak oluşturuldu. Yönlendirilen grup ve içerik doğasına göre Teknik ve Ticari Eğitim, Üç Okullu Çapraz Eğitim (Yetenekler, Diller ve Kültür, Global Politikalar), Liderlik Okulu ve Mesleki Gelişim Okulu olmak üzere dört temel eksen çerçevesinde yapılandırıldı.

Etkileyici bir ortak alan

Daha önce belirtildiği gibi, Kurumsal Üniversite bir açıdan Madrid’de bulunan ve 2012’den beri hizmet veren eğitim kampusu ve ileride diğer bölgelerde açılması planlanan diğer kampuslar gibi özellikle eğitime ayrılmış fiziksel alanlar içeriyor. Diğer taraftan, üniversite global anlamda Mapfre çalışanlarına önemli bir avantaj sunuyor: eCampus Mapfre platformu, internetten erişim olanağı ile her ülkede ve işte gerçekleştirilmeye devam ediyor.

eCampus birlikte öğrenmeyi teşvik ederek, şirketin yeni global yönüne ve 2014’te devam eden büyüme trendine cevap veriyor.

Herkes tarafından kabul edilen bir model

Kurumsal Üniversite, 2013’te Uluslararası Eğitim Grubu tarafından gerçekleştirilen çalışma sonrasında tasarlandı ve şirketin yeni stratejik pozisyonu  ve dünya çapında güvenilir sigorta şirketi olma vizyonu kapsamında hizmet veriyor.

Proje şekillenirken özellikle İspanya, Brezilya, Amerika, Meksika, Türkiye ve Venezuela’nın eğitim sorumlularının görüşleri alındı ve ortak alanlar belirlenerek tek bir platform hazırlanması için uygun zemin yaratıldı.

220 bin kayıt yapıldı

Mapfre’nin son üç yılda eğitime ayırdığı bütçenin yaklaşık yüzde 20 oranında artması ve geçtiğimiz yıl eğitim için ayırdığı 1.4 milyon saatlik süre ve 15 milyon Euro’luk bütçeyi göz önünde bulundurursak projenin önemi daha da net şekilde ortaya çıkıyor. 2013’te yüz yüze sınıflara ve görsel sınıflara 220 bin kayıt yapıldı ve çalışanların yüzde 98’i eğitim olanaklarından faydalanma fırsatını yakaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER