17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

LemmaSign’dan sigortacıların elektronik imza yükümlülüğüne çözüm

lemmasignLemmasign, sigorta sektörünün elektronik imza yükümlülüğüne çözüm sağlayacak, özel bir donanım yatırımı gerektirmeyen, hızlı ve maliyet odaklı bir yazılım sunuyor.

25 Nisan 2014 tarih ve 28982 Sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik”  sigorta ve emeklilik elektronik imzaya ilişkin yükümlülük getirdi. Yönetmeliğin 9. Maddesinin 6. Fıkrası “ Poliçelerin elektronik ortamda düzenlendiği hâllerde, şirketin poliçeyi imzalama yükümlülüğü elektronik imza ile yerine getirilir” hükmünü içeriyor.

Bu yükümlülüğün yerine getirilmesi konusunda sigorta sektörüne hızlı ve maliyet odaklı çözüm ise LemmaSign’dan geldi. Özel bir donanım yatırımı gerektirmeyen L-Sign e-imza programı, internet üzerinden bastırılan her türlü poliçe, bilgilendirme formu ve sair dokümanın elektronik olarak imzalanmasını sağlayabildiği gibi ayrıca çok kolay ve basit kullanımı ile masaüstünde üretilen her türlü dokümanın da elektronik olarak imzalı bir şekilde üretilebilmesine imkân sağlıyor.

Muadillerine göre yüzde 90 tasarruflu

JAVA base olarak geliştirilmiş olan L-Sign, e-imza programı, “liste yöneticisi” olarak adlandırılan program ile de tam uyumlu olarak çalışıyor ve aynı zamanda AS/400 de kullanılıyor.

Muadillerine göre yüzde 90’lara varan maliyet tasarrufu sağlayan Lemma-Sign elektronik imza uygulaması, yönetmelik hükümlerini karşılamanın yanında her çeşit nitelikli sertifika ile ve 5070 sayılı Elektronik imza Kanunu ve mevzuatta tanımlanan güvenli elektronik imzalama araçları (akıllı kart) ile çalışabilen bir yazılım. Ayrıca uzaktan erişim ile masa üstüne de indirilebilen uygulama, personelinizin kişisel yazışmalarını da elektronik olarak imzalı bir şekilde gönderebilmesi imkânını da sunuyor.

Kullanıcıların internet üzerinden indirebildiği ve özel bir donanım 
gerektirmeyen uygulama TURKTRUST firmasının kütüphaneleri kullanılarak PADES standartlarına uygun olarak geliştirilmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER