19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Koruma sigortalarında potansiyeli gördü

cevdet altugBNP Paribas Cardif İş Ortaklıkları Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ, koruma ürünlerine olan ilginin gerek teknolojik gelişmelere ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak gerekse bireylerin bu tip riskleri azaltma iştahı nedeniyle artığını söyledi

BNP Paribas Cardif İş Ortaklıkları Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ, şirket olarak 2011’den itibaren her yıl yaklaşık olarak sigortacılık faaliyetlerinde yüzde 50 ile hızlı bir büyüme trendi yakaladıklarını, bu yılı da hedefl erine benzer şekilde koruma sigortaları faaliyetlerinde büyümenin ivme kaybetmeden devam edeceği bir yıl olarak planlandıklarını söyledi. Altuğ, Türkiye pazarında koruma ürünlerine olan ilginin her geçen gün hızla arttığını da söyledi.

BNP Paribas Cardif İş Ortaklıkları Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ, BNP Paribas Cardif’in hedefl erini ve sigorta sektörüne yönelik görüşlerini DÜNYA ile paylaştı.

BNP Paribas Cardif Türkiye olarak 2008 yılında Türkiye sigorta sektöründe faaliyete başladıklarını hatırlatan Cevdet Altuğ, dünyanın önde gelen bankalarından BNP Paribas’nın marka ve uzmanlığından yararlanarak, Türkiye’deki koruma sigortaları pazarında aktif rol aldıklarının altını çizdi.

2011’den itibaren her yıl yüzde 50 büyüme yaşadık

“Bu yıl da temel hedefimiz olarak güçlü sigorta çözümleri sağlayıcısı olmaya devam edeceğiz” diyen Altuğ sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz 3 seneye bakacak olursak 2011’den itibaren her yıl yaklaşık olarak sigortacılık faaliyetlerinde yüzde 50 ile hızlı bir büyüme trendi yakaladık. 2014 yılı hedefl erimizi de benzer şekilde BNP Paribas Cardif için koruma sigortaları faaliyetlerinde büyümenin ivme kaybetmeden devam edeceği bir yıl olarak planlandık. 2014 ilk 3 ay sonuçlarına baktığımızda mevcut durum itibarıyla planladığımız doğrultuda ilerlediğimizi ve hedefl erimizi gerçekleştireceğimizi rahatlıkla söyleyebiliyoruz.”

Yeni sigorta çözümleri çıkaracağız

BNP Paribas Cardif’in iş ortaklıkları kanalı olarak 2013 yılını yüzde 50 üzerinde büyüme oranı ile kapattıklarının altını çizen Cevdet Altuğ, “ Bu oran krediye bağlı hayat sektörünün ortalama artışının oldukça üzerinde bir rakamdır. 2014 yılında da büyüme odaklı stratejimizi sürdürmekte kararlıyız. Bunun için BNP Paribas Cardif Grubunun temel vizyonu olan değişen dünyanın sigortacısı olmak hedefi ile Türkiye pazarında ürün gamımızı genişletmeye ve iş ortaklarımıza yeni sigorta çözümleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Özellikle kişi başı gelir ve refah düzeyiyle birlikte Türkiye’de koruma sigortalarına olan ilginin artması ve kişilerin isteği dışında işsiz kalmaları durumunda yaşam standartlarını koruma altına almak istemelerinin bu alana yönelmeyi destekleyici önemli etkenlerin olduğunu söyleyen BNP Paribas Cardif İş Ortaklıkları Kanalı Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Altuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özetlemek gerekirse, düşük primli ve hane halkı bütçesine çok ağır gelmeyen işsizlik riskini ve insanların değer verdikleri eşyaların kayıp, çalıntı ve kırılma risklerini kapsayan koruma sigortalarının bireylerin sigorta tercihlerinin önem sıralamasında oldukça yukarılarda yer almaya başladığını görüyoruz.”

Cevdet Altuğ’dan kısa kısa…

• Bireylerin işsiz kalmaya karşı bir koruma ihtiyacı bulunuyor. Bu ihtiyaç, koruma ürünlerinin bir kolu olan işsizlik sigortaları sayesinde düşük primlerle giderilerek kişilerin önemli finansal yükümlülükleri teminat altına alınmaya başlandı.
• Türkiye pazarına baktığımızda, koruma ürünlerine olan ilginin gerek teknolojik gelişmelere ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak gerekse bireylerin bu tip riskleri azaltma iştahı nedeniyle daha da arttığını gözlemliyoruz.
• BNP Paribas Cardif Türkiye pazarına 2008 yılı sonunda işsizlik sigortası ile adım attı. Global uzmanlığı ve lokal pazarda uyguladığı terzi usulü iş modeli sayesinde, yıllık ortalama %40 civarında büyüyerek, iş ortağı sayısını kısa sürede 3 katına yükseltti.
• Mart ayı içerisinde ülkemizi ziyaret eden BNP Paribas Cardif Global CEO’muz Pierre De Villeneuve, gerçekleştirdiğimiz toplantıda Türkiye’nin sigortacılık sektöründe anahtar ülkelerden biri olduğunu belirtti. Bu bizim için oldukça gurur verici…
• Biz sadece sigorta ürünü tedarikçisi değil sigorta çözüm ortağı olarak kendi sektörlerinde öncü olan iş ortaklarımıza katma değer yaratmayı hedefl iyoruz. Telemarketing, dijital ve mobil kanalları da içeren çoklu kanal stratejilerinin gelişen sektörel mevzuatın da desteğiyle önümüzdeki dönemde sektörde belirleyici bir rol üstleneceğine inanıyoruz.

Dünya / Yakup Sayar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER