16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Kazada ölen öğretmenin ailesine sigorta desteği

semsiye_gokBursa’da, geçen yıl geçirdiği trafik kazası sonucu 40 yaşında vefat eden Fatma Sibel Sevinç’in ailesine sigorta kapsamında 15 bin liralık çek teslim edildi

Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Bursa Şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Osmangazi İMKB Ortaokulu İngilizce Öğretmeni ve iki çocuk annesi Sevinç, geçen yıl Mudanya Kavşağı’nda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi. Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Numan Şeker, sigorta kapsamında verilen 15 bin liralık çeki, sendika binasında Fatma Sibel Sevinç’in eşi Selim Sevinç’e takdim etti. Şeker, sendikanın genel merkezinin, ferdi sigorta kapsamında hayatını kaybeden üyeleri için yakınlarına 15’er bin lira yardım yaptığını hatırlattı.

Sendika olarak her zaman sevinçlerin paylaştıkça çoğalacağının, acıların ise paylaştıkça azalacağının inancı içinde olduklarını belirten Şeker, şunları kaydetti: “750 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak her zaman üyelerimizin özlük, sosyal, ekonomik haklarını her alanda koruyan, kollayan ve genişleten bir sendika olmaya özen gösterdik. Bu niyetle sendikacılık yapmaya da gayret ediyoruz. İnşallah böylesine elim kazalar bir daha olmaz, böyle çekleri de takdim etmeyiz. Gönlümüz bunu istiyor.”

beyazgazete.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER