19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

BASİAD, SADER ve TÜSİAR “Sigortacılık Haftası” için bir arada

acenteSigortacılığın geliştirilmesi, sigorta bilincinin artırılması, sigortacı ve sigortalı arasındaki güven ortamının korunması ve daha da yükseltilmesi amacıyla bir araya gelen BASİAD, SADER VE TÜSİAR, Ankara genelinde bir etkinlik gerçekleştirecek

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi Planı’nda sigortacılığın tanıtımına ilişkin olarak yer alan “Sigortacılık Haftası” her yıl Mayıs ayının son haftası kutlanıyor. Sigortacılığın geliştirilmesi, sigorta bilincinin artırılması, sigortacı ve sigortalı arasındaki güven ortamının korunması ve daha da yükseltilmesi amacıyla sektör aktörleri; sigorta şirketleri, sigorta acenteleri, dernekler ve benzeri kuruluşlar Sigortacılık Haftası için etkinlikler düzenliyor.

Bu amaçla merkezleri Ankara’da bulunan Başkent Sigorta Acenteleri Derneği (BASİAD), Sigorta Acenteleri Derneği (SADER) ve Tüm Sigortacılık Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Derneği (TÜSİAR) de 09 Mayıs 2014 tarihinde Başkent Üniversitesi ev sahipliğinde bir araya gelerek “Sigortacılık Haftası” için planladıkları projenin ana hatlarını belirledi. Toplantıya; TÜSİAR Genel Başkanı Binnur Aktaş, Başkan Yardımcısı Oğuz Erencan, Genel Sekreteri Zeynep Albayrak, BASİAD Genel Başkanı Bülent Yalçın, SADER Genel Başkanı Kemal Gazioğlu, Başkent Üniversitesi Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zehra Muluk, Doç. Dr. Serpil Cula, Yrd. Doç. Dr. Özge Sezgin Alp, Yrd. Doç. Dr. Şeref Hoşgör, Araş. Gör. Sezgin Çiftçi ile  Ankara Ticaret Lisesi sigortacılık öğretmeni Sevda Duruştay katılım sağladı.

Planlanan proje ile Ankara’da bulunan lise ve ticaret meslek liselerinin sigortacılık bölümünden yaklaşık 300 öğrenci, Başkent Üniversitesi Sigortacılık Bölümü öğrencileri ve mezunları, sigorta camiası ile bir araya gelecek. Katılımcıların kaynaşmasını sağlayan kısa bir panelin ardından şenlik havasında ağaç dikme etkinliği gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER