24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Katılım Emeklilik geliyor

police-sorgulama18 şirketin faaliyet gösterdiği bireysel emeklilik sektöründe yeni kurulan 19’uncu şirketin adı belli oldu.

finansglobal.com

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) katılım hızla büyüyor. Mart ayı itibareyle 18 şirketin faaliyet gösterdiği, katılımcı sayısının ise 4 milyon 500 bine yaklaştığı bireysel emeklilik sistemine yeni bir oyuncu daha geliyor. Artık Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 19 şirket faaliyet gösterecek.

Sisteme yeni katılacak şirketin Nisan ayında faaliyetlerine başlaması bekleniyor.Sektörde 19’uncu emeklilik şirketi olacak olan yeni şirket faizsiz emeklilik planları sunan ikinci BES şirketi olacak. Bilindiği gibi Bank Asya’nın iştiraki olarak kurulan Asya Emeklilik ve Hayat, faizsiz emeklilik sunan ilk BES şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Yeni biriysel emeklilik şirketini Kuveyt Türk Katılım Bankası ile Albaraka Türk Katılım Bankası ortak kurdu. Şirketin adı ise belli oldu. Henüz kamuoyuna ıçıklanmasa da Hazine Müşteşarlığı’ndan gerekli onayları alan iki katılım bankası yeni emeklilik şirketinin adını ‘Katılım Emeklilik’ olarak tescil ettirdi. Finans Global’e gelen bilgilere göre Hazine Müsteşarlığı ilk aşamada jenerek isim olması nedeniyle bu isme karşı çıksa da daha sonra Müsteşarlık’ın yetkililer tarafından ikna edildiği söyleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER