15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Kalamış Marina, teknelere sigorta şartı koşuyor

Setur Kalamış&Fenerbahçe Marina’da çıkan yangında 15 tekne maddi hasara uğradı. Yanan teknelerin sigortalı olup olmadığı sorgulanırken, Setur Marina’nın İşletme Yönetmeliği’ne göre, tekne sahiplerinin üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası yaptırmak zorunda olduğu ifade edildi.

SİGORTAMEDIA / ÖZEL HABER

kalamış marina
Setur Kalamış & Fenerbahçe Marina

Yaz ayları neredeyse yangınlarla örtüşür hale geldi. Her gün başka bir yangın haberiyle uyanıyoruz. Son olarak Fenerbahçe’de bulunan Setur Kalamış&Fenerbahçe Marina’da çıkan yangın 15 teknede maddi zarara neden oldu. İskeleye bağlı bir teknede, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktığı ifade edilen yangında 4 tekne küle dönerken 11 teknede de maddi hasar oluştu. Yangının çıkış sebebi ile ilgili araştırmalar sürerken akıllara marinadaki teknelerin sigortalı olup olmadığı ve bu tür risklerde sorumluluğun kimde olduğu soruları geldi.

Tekne sahibi sigorta yaptırmak zorunda
SİGORTAMEDIA’nın ulaştığı Setur Marina’nın İşletme Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesinde, Marina’dan yararlanacak olan teknenin, tekne sahibi, tekne mürettebatı ve tekne misafirlerini kapsayan geçerli ve yeterli üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası olmasının zorunlu olduğu belirtiliyor. Aynı maddede, yapılacak olan Bağlama Sözleşmesi’nde belirtilen süre içerisinde geçerliliği sona erecek olan sigorta poliçelerinin tekne sahibi tarafından yenilenmesinin zorunlu olduğu da ifade ediliyor.

sikayetcomtr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER