13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Sabiha Gökçen Havalimanı’nda

Ümran Özdemir
Ümran Özdemir

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından kadınlara özel düzenlenen tek fotoğraf yarışması ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ 15 Ağustos-15 Eylül 2014 tarihleri arasında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl sekizincisini düzenlediği ve kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eserin yer aldığı sergi, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda fotoğraf severler ile buluşacak. Sergi, 15 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde iç hatlar, 1 Eylül-15 Eylül tarihlerinde ise dış hatlar terminalinde olmak üzere bir ay boyunca görülebilecek.

İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana 8 bini aşkın kadının, 36 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Binlerce kadını fotoğraf etrafında buluşturan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Tuğçe Üstündağ
Tuğçe Üstündağ

Bu sene 967 yarışmacının 4 bin 449 fotoğrafla katıldığı yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eser 15 Ağustos-15 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda fotoğraf severlerle buluşacak. Sergi ilk 15 gün iç hatlar, ardından da dış hatlar terminalinde görülebilecek.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında, ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER