20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

İngilizler, uzun yaşamanın sorunlarıyla yüzleşiyor

yasli-bakimiUzun yaşamayı kim istemez? Ancak her güzel şey gibi uzun yaşamanın da handikapları var. AXA Wealth’in son Big Money Index araştırmasına göre, İngilizlerin yüzde 63’ü hükümetin emeklilik gelirlerinin önemli kısmını karşılamadığı görüşünde. Bu görüşte olanların büyük çoğunluğu, devletten gelen emekli maaşının emeklilik fonları için yeterli olmadığını ve bu nedenle emeklilikleri için planlarını daha erken yapmaya başlıyor.

AXA Wealth yetkilileri, bu sonuçların mali danışmanlar için çok büyük bir fırsat anlamına geldiğini belirtiyor. Bu sayede müşterilerin çok geniş bir yelpazeye yayılan varlıklarının yönetimi ve bu varlıkların gelecekte onlara ne gibi faydalar sağlayacağıyla ilgili ihtiyaç duydukları yardımın verilebileceği ifade ediliyor.

Araştırmada, yıllık ortalama 4 bin 600 Euro’dan fazla bir kesintiye uğrayan ve devletten emekli maaşı alamayan tüketicilerin yüzde 40’ının gelirlerini yükseltmek için başka yöntemlere başvurmaya başladığının altı çiziliyor.

AXA yetkilileri, yeni metotlar deneyen yatırımcıların bazılarının varlıklarını vergi muafiyeti olan alanlarda dağınık şekilde değerlendirdiğini, bazılarının ise bir yatırım ortağı aracılığıyla sürekli değişen vergi skalası olan alanlara yöneldiğini belirtti. Araştırmanın sonuçlarına göre, genç profesyonellerin yüzde 41’i ve 45-54 yaş aralığındaki kişilerin de yüzde 36’sının maaşlarına dayalı olarak emekliliklerini erteleme ve daha uzun süre çalışma yolunu seçiyor.

Tavsiye edilen ise, 40 ve 50’li yaşlardaki çalışanların uzun vadeli gelecek planları için ciddi ciddi düşünmesi. Öte yandan, bu durum, 20-30 yaş dilimindeki kişilerin tasarruflarında gerekli ve yeterli artışa gitmesinin de ne kadar doğru olduğunu gösterir nitelikte. Fiona Murphy / www.ifaonline.co.uk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER