23 Nisan 2024, Salı
spot_img

IKEA da sigorta satacak

ikeaBazı mağazalarında sigorta ürünü sattığı doğrulanan İsveçli mobilya perakendececisi IKEA’nın ürün çeşitliliğini artıracağı belirtiliyor.

Dünyanın en büyük mobilya perakendecisi olan IKEA’nın şirket planlarına yakın bir kaynağın verdiği bilgilere göre İsveçli mobilya devi sigorta işine giriyor. IKEA’nın gelecek haftalarda bazı seçili mağazalarda sigorta ürünlerinin satışına başlayacağı belirtildi.

IKEA ise Omifall markası altında 1 Ekim’de İsveç’teki birkaç mağazada çocuk ve hamilelik sigortasının satışına başlandığını doğruladı. Aynı kaynağın verdiği bilgiye göre, İsveç’teki mağazalar haftalar içinde ürün çeşitlerini artıracak.

İlk plan şirketin İsveç’teki 2.5 milyon üyeyi hedeflemesi, ilerleyen dönemlerde de yurtdışı mağazalara açılması yönünde. IKEA’nın global bazda 59 milyon üyesi bulunuyor.

Hem çocuk hem de ev sigortaları IKEA imparatorluğu içindeki Ikano Group tarafından yönetiliyor. Ikano Group şirketinin sahibi ise IKEA’nın kurucusu Ingvar Kamprad’ın üç oğlu. Ikano, sigorta işine daha önce de girmişti ancak ürünler IKEA’nın ana iş kolu olan düz-paket mobilyalarının gölgesinde kalmıştı.

IKEA’nın sigorta girişimine yakın bir kaynak, “Baba ilk kez oğullarının şirketinin IKEA’ya girmesine izin veriyor” diye konuştu.

Baba Kamprad mobilya devinde ağırlığını koruduğu için oğulları Peter, Mathias ve Jonas şimdiye kadar şirkette düşük bir profil çizdi. Öte yandan şirket 2013 yılında dünyanın en zenginlerinden biri olan baba Kamprad’ın yönetim kurulundaki yerinden çekilebileceğini ve yerini en büyük oğlu Mathias’a bırakabileceğini açıklamıştı.

IKEA’nın labirente benzeyen sahiplik yapısı şirket dışındaki insanların iş birimlerinin nerede başlayıp nerede bittiğini anlayabilmesini zorlaştırıyor. Kamprad şimdiye kadar yalnızca birkaç röportaj verdi. Orta yaşlarını süren üç oğlu ise IKEA’nın kendi dergisi haricinde medyaya açıklamada bulunmadı.
www.wsj.com.tr

 1. Sigorta Cini, Sigortam.net vs…

  PTT, Telekom vs…

  Vakıflar, sandıklar vs…

  Marketlere izin zaten çıktı.

  İkea ve benzeri zincirler de giriyor.

  Otomotivciler, bankalar zaten vardı.

  Sigorta şirketlerinin internetten acente komisyonu düşerek yapmaya başladığı doğrudan satışlar…

  Acente’nin önünü açacak girişimler yerine, yok başkasından poliçe alamazsın, veremezsin demeler, yok acenteye özel hesap planı haltları yemeler…

  Yeniden hortlayan tek şirketle çalışın saçmalıkları…

  Eeee?

  Nereye gittiğimizi anlayan varsa, anlatsın.

  Acenteleri sahipleniyoruz ayağına yapmanın manası yok birader.

  Acentenin kullandığı programa varana kadar her halta karışmaya çalışacağınıza, bu girdaptan acenteyi nasıl kurtaracağınızı anlatsanız, iyi olur yani.

  Yazılımları akredite edeceğiz dediğiniz zaman, yazılım fiyatları yükselir mi, düşer mi? Üretimlerin de, komisyonların da geri gittiği şu dönemde, bu tür maliyet artışlarını kim karşılayacak, bilen var mı?

  Mevlana ne demiş?

  İnsan gözdür, görüştür. Gerisi ettir.

  Direksiyondaki et beyinli ve görüş yoksunu körlerle acenteler için yakındır acı son.

  Sonrasında, hep birlikte “Veleddalin, amin”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER