4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

HDI’de hasar onarım süreci ‘Işık Tüneli’nden geçiyor

tevfik somer-HDIHDI Sigorta’nın kasko sigortası müşterilerine özel olarak hizmete açtığı Hızlı Destek İstasyonu’nda ikame araç hizmetinden iki yıl onarım garantisine kadar birçok avantaj sunuluyor; hasar tespit süreci ve araç teslimatları jet hızıyla tamamlanıyor.

ŞEMSİYE DERGİSİ

HDI Sigorta, sigortalıları için yeni bir onarım, destek hizmetini devreye soktu. HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, ‘Kaza Yaptığınızda ne yapacağım diye düşünmeyin’ sloganıyla hayata geçirme kararı aldıkları ve sigortalıları için yeni bir hizmet olan “Hızlı Destek İstasyonu”nun kuruluş amacını ve hizmet anlayışını ŞEMSİYE ile paylaştı.

Hızlı Destek İstasyonu’nda kasko sigortası müşterilerine hasar anından onarım sonrasında aracın teslimine kadar tüm süreçlerde hızlı destek ve daha kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Somer, “Hasar tespitiyle ilgili tüm evrakları elden teslim alarak kasko sigortalılarımızın ihtiyaçlarına mümkün olan en kısa sürede yanıt vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca yaptığımız hasar tespitinin sonuçlarını ve hasar sürecine ilişkin kararlarımızı da en hızlı şekilde müşterilerimizle paylaşıyor olacağız” dedi.

Onarımlara iki yıl HDI güvencesi

Yürür durumda ya da hareket edemez durumda hasarlı olan araçların Hızlı Destek İstasyonu’na getirildikten sonra müşterilerine, onarım süresi boyunca ikame araç hizmeti de sunduklarını belirten Somer, “Hasar tespiti yapılan araçların en hızlı şekilde Hızlı Destek İstasyonu’na yönlendirmesini sağlayarak araçların tüm onarım sürecini bizzat kontrol edeceğiz. Onarımı tamamlanan araçların daha sonra bu istasyonlarda Işık Tüneli’ne alınarak sigortalılarımızla son kontrolünü yaparak, araçları teslim edeceğiz” dedi. Hızlı Destek İstasyonu’nda yapılan tüm onarımlarla ilgili garanti sertifikası da sunduklarını belirten Somer, ayrıca yapılan tüm onarımların iki yıl süreyle HDI Sigorta güvencesi altında olacağını söyledi. Somer, sözlerine şöyle devam etti: “Sigortalılarımızın yaşam kalitesini düşürmeden onlar adına tüm süreçleri Hızlı Destek İstasyonu çalışanları yapacak ve sigortalılarımız bu çalışanlarımızla birebir bağlantıda olabilecek.”

Tüm Türkiye’ye yayılacak

İstanbul’daki tüm HDI Sigorta acentelerine Hızlı Destek İstasyonu ile ilgili gerekli bilgilendirmenin yapıldığını da söyleyen Somer, “Hızlı Destek İstasyonu’na yönlendirilen araçlarla ilgili acentelerimize de avantajlar sunulacak” dedi. Hızlı Destek İstasyonu’nun şu an için pilot bölge olarak seçilen İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet verdiğini de belirten Somer, “Hızlı Destek İstasyonumuzu tüm Türkiye genelinde faaliyete geçirme planımız var” diye konuştu.

Valeden lastik indirimine kadar avantaj

HDI Sigorta’nın Hızlı Destek İstasyonu avantajlarından Filo ve Marka Kasko sigortaları haricindeki tüm özel ve tüzel kasko müşterileri hafif ve binek araçları için faydalanabilecek. HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, Hızlı Destek İstasyonu’nun sunduğu avantajları şu şekilde sıraladı:

  • Hasarsızlık koruma avantajı
  • Vale hizmeti (Hasarlı aracı adresten almak)
  • İkame araç hizmeti (Onarım süresi boyunca)
  • Hasarlı araçların check-up hizmeti
  • Onarım garantisi
  • Hızlı etkin hasar işlemleri
  • Anında hasar dosyası
  • Müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı hizmet
  • Teknik uzman sigorta danışmanları
  • Akü/Lastik indirimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER