20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

HDI Sigorta’dan ‘ATMSafe’

ATMSafeSeyahat Sağlık Sigortası poliçe üretimi konusunda çalışmalarını sürdüren HDI Sigorta, ürünlerini daha da çekici hale getirecek yeni bir hizmeti poliçelerine ilave etti. ‘ATMSafe’ (ATM Güvelik Paketi) hizmetiyle sigortalılar yurtdışı seyahatlerinde uğrayacakları nakit kaybına karşı güvence altına alınıyorlar.

ATMSafe ile sigortalının ATM’lerde yaptığı para çekme işlemi sırasında zorla para çektirme veya mekanik düzenek ile ATM’nin tahrifatı sonucu yapılan hırsızlıklarda maksimum 1000 liraya kadar tazmin ediliyor. Ayrıca banka kartının PIN şifresinin ele geçirilmesi sonucu sahtekârlık veya benzeri suç unsuru içeren olaylar yaşandığında sigortalılar yine ATMSafe hizmeti ile korunuyorlar. Bankaya bilgisi verilmiş kayıp veya çalıntı kart işlemlerinde veya zorla alışveriş sonucu ortaya çıkan nakit kayıpları da maksimum 500 liraya kadar temin ediliyor.

Bunlara ek olarak ATM’nin tahrifatı yüzünden ATM’den yapılan para transferi/havale işleminin yerine ulaşmaması sonucu nakit kaybı maksimum 500 liraya kadar karşılanırken, evrak ikamesi teminatı ile ATM işlemi sırasında uğranılan fiziksel saldırı sonucu kaybedilen kıymetli evrakın yerine koyma masrafları maksimum 150 liraya kadar HDI Sigorta tarafından müşterilerine ödeniyor.

Sigortalı yukarıda geçen olaylardan birini yaşadığında 48 saat içinde çalınan nakit bulunmazsa, HDI Sigorta yukarıda belirtilen limitler dahilinde sigortalının hasarını tazmin ediyor.

HDI Sigorta’nın verdiği bütün bu teminatlar sigortalının yurtdışı seyahatleri sırasında da 7 gün 24 saat geçerli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER