2 Mart 2024, Cumartesi
spot_img

HDI Sigorta sahte hasarları DataWalk’la bulacak

HDI Sigorta, yeni nesil analitik platformu DataWalk ile bir sözleşmeye imza attı. Yeni teknolojik çözüm, sigortacılık alanındaki sahte hasar hesaplarını daha etkili bir şekilde tespit etmeye yardımcı olacak.

HDI Sigorta DataWalk
HDI Sigorta sahte hasarları DataWalk’la bulacak

HDI Sigorta, sigortacılık alanındaki sahte hasar uygulamaları tespit etmek için kullanıcıların hem içteki hem dıştaki büyük veri kümelerini hızlı analiz edecek önemli bir adım attı. Şirket, analizleri tek bir veri deposuna bağlamalarına olanak sunan DataWalk programı ile iş birliği gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdikleri iş birliklerini dünyanın birçok yerinde uygulamak istediklerini ileten Pilab SA CEO’su Pawel Wieczynski, “HDI Sigorta ile sözleşme imzalanması, analitik projelerimizi dünyanın her yanındaki finans kurumlarında uygulamaya hazır olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Bir-iki günde tespit ediliyor

DataWalk ile gerçekleştirilen iş birliğinden dolayı memnuniyetini paylaşan HDI Sigorta Yönetim Bilgi Sistemleri Grup Müdürü Emrah Çalık, “DataWalk programının yaklaşımı sayesinde, sahte hasar suç şebekelerinin tespiti son derece etkili ve güvenilir bir şekilde yapılabilecek. Projenin pilot uygulama aşamasında, DataWalk programının teknolojisinin gizli ilişkileri tonlarca veri içinden bir iki günde tespit etmemizi sağladığını gözlemledik. Tam da ihtiyacımız olan buydu” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER