23 Nisan 2024, Salı
spot_img

HDI International AG Güney Amerika’da da büyüyor

Talanx Grubu’nun Perakende Uluslararası Bölümü, Liberty Seguros’un Şili, Kolombiya ve Ekvador’daki perakende müşterilere ve küçük-orta ölçekli işletmelere yönelik işini devraldı. Bu sayede pazar konumunu güçlendiren HDI International AG, P&C sigorta işinde Şili’de birinci, Kolombiya’da yedinci, Ekvador’da ise on beşinci sıraya yükseldi. 

Talanx Grubu’nun Perakende Uluslararası Bölümü, Liberty Seguros’un Şili, Kolombiya ve Ekvador’daki perakende müşterilere ve küçük-orta ölçekli işletmelere yönelik işini devraldı. Bu sayede P&C sigorta işinde Şili’de birinci, Kolombiya’da yedinci ve Ekvador’da on beşinci sıraya yükselen HDI International AG, 2022 mali yılı sonuçlarına dayanarak bu ülkelerde primi toplamda 600 milyon Euro’dan fazla artıracağını öngörüyor. Kasım ayında kapanan Brezilya’daki satın alım ile birleştirildiğinde yıllık prim geliri yaklaşık olarak 1,7 milyar Euro artacak.

“Latin Amerika’da rekabet gücümüzü artıracağız”

Konuyla ilgili konuşan Talanx AG Yönetim Kurulu Üyesi ve HDI International AG CEO’su Dr. Wilm Langenbach, “Bu satın alma, Latin Amerika’daki stratejik başarı öykümüzde önemli bir kilometre taşıdır. Tüm Liberty satın almalarının bir sonucu olarak P&C sigortada ilk 2 içinde yer aldığımız için mutluyuz. Yeni meslektaşlarımıza, dağıtım ortaklarımıza ve Şili, Kolombiya ve Ekvador’daki müşterilerimize sıcak bir hoş geldin diyoruz. Şüphesiz ki know-how’umuzu ve küresel kaynaklarımızı Liberty Seguros’un beceri ve deneyimiyle birleştirerek Latin Amerika pazarındaki dağıtım ortaklarımız ve müşterilerimiz için ölçek, yenilik ve rekabet gücümüzü artıracağız” dedi.

HDI International, satın alma işleminin kapanış tarihinden itibaren 2024’ün ilk çeyreğinde satın alınan şirketlerin sonuçlarını konsolide edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER