23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Hayatımız Sigortalı’nın Kasım sayısı yayında

Bir Hayatımız Sigortalı Dergisi’ni daha siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dergimizin bu ayki kapak konuğu, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan. Röportajımızda, Anadolu Sigorta ve sigorta sektörü ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Tuğtan, sektörde her bütçeye uygun sağlık sigortası ürünlerinin artması gerektiğine dikkat çekiyor. Sigortacı, eski bankacı kimliği dışında müzik sevdalısı ve Metallica hayranı olduğunu da öğrendiğimiz Tuğtan’la röportajınızı keyifle okuyacağını düşünüyoruz.

Uğur Gülen, sektörün içini ferahlattı

Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, sigorta sektörünün reasürans kapasitesi bulma konusundaki sıkıntılarını kaleme alırken, geçen ay Sigorta Ekranı’na konuk olan Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) yeni Başkanı Uğur Gülen de Baden Baden’deki toplantılar sonrasında sektörün içine ferahlatan açıklamalar yaptı. Gülen’in açıklamalarının yer aldığı Sigorta Ekranı’ndaki programın kısa bir özetini de gene dergimiz sayfalarında bulabilirsiniz.

‘Kısmen ödeme’ BES’i daha da büyütür

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili geçen günlerde önemli bir düzenlemeye imza attı. Sektörde uzun süredir beklenen ‘kısmen ödeme’ (kısmi çekiş) ile ilgili yönetmelik, (Mart 2024’te yürürlüğe girecek) BES katılımcılarına sistemden ayrılmadan, belli koşullar halinde acil nakit ihtiyaçlarını karşılama imkânı veriyor. Emeklilik şirketi yöneticileri, kısmen ödeme ile BES’te fon tutarının azalmayacağı, bilakis, fon tutarının artacağı ve sistemin büyümeye devam edeceği görüşünde birleşiyor. Kısmen ödeme ile ilgili dosya haberimizin, özellikle BES katılımcıları için çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz ay MHR GYO, borsada işlem görmeye başladı. Oldukça başarılı geçen halka arzdan sonra Maher Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen’den “Bu bir başlangıç, halka arz için sırada Quick Sigorta, Quick Finansman ve Corpus Sigorta da var” mesajlarını aldık. MHR GYO’nun haberi ve Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar’la yaptığımız röportajın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Bizden bu aylık da bu kadar. Derginizin aralık sayısında görüşmek üzere; sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Türk Telekom e-dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER