17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Hayat, fotoğraf sever kadınların gözünden anlatıldı

ahe_14.05Anadolu Hayat Emeklilik’in düzenlediği kadınlara özel fotoğraf sergisi ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’14 Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in (AHE) bu yıl sekizincisini düzenlediği ve kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de dereceye girenlere 10 Mayıs tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir kokteyl ile ödülleri verildi. Sergi 11 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severler ile buluşacak. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’na bu sene 967 yarışmacı 4 bin 449 fotoğrafla katıldı.‘Hayata Dair’ temasıyla fotoğraf tutkunu kadınları buluşturan yarışmada Ferah Budak, ‘Balon’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü. Fatma Gökmen, ‘AVM Halleri’ adlı fotoğrafıyla ikinci olurken Ümran Özdemir ‘Döngü’ adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu.

 

İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana sekiz bini aşkın kadının, 36 binden fazla fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Binlerce kadını fotoğraf etrafında buluşturan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

 

Dereceye giren sanatçıların eserleri Tepe Nautilus’ta

 

Bu sene 967 yarışmacının 4 bin 449 fotoğrafla katıldığı yarışmada dereceye girenler için 10 Mayıs’ta İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin ardından sergilenmeye değer bulunan 44 eser 11 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğraf severlerle buluşacak.

 

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında, ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

 

Kadınlarımızın en iyisini hak ettiğini biliyoruz

 

Serginin açılış konuşmasını yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkan, Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın, kadın fotoğrafçıların ilgisi sayesinde sekiz sene içinde çok büyük bir yol kat ettiğini söyledi. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in her geçen sene büyüyen ve gelenekselleşen bir fotoğraf yarışması olduğunun altını çizen ve yarışmaya ilgi gösteren herkese teşekkür eden Uğur Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Anadolu Hayat Emeklilik olarak kadınlarımızın eğitim ve hayat standardı yükseldikçe Türkiye’nin ilerleyeceğine inanıyoruz. Bireysel emeklilik sisteminin lider kuruluşu olarak, kadınlarımızın her zaman en iyisini hak ettiğine inanıyoruz. Faaliyetlerimizde kadınları harekete geçirecek, onların hayata katılmalarına, kendilerini ifade etmelerine fırsat tanıyacak ortamlar yaratmaya özen gösteriyoruz. Bu çerçevede ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Fotoğraf Yarışması sekiz yıldır başarıyla yoluna devam ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER