24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: Sigorta Acenteleri İcra Komitesi belli oldu

gununkulisiSigorta Acenteleri Sektör Meclisi seçimleri kafalarda birçok soru işareti ile geride kaldı. Geçtiğimiz cuma günü yapılan seçimin resmilik kazanması için bugün karar verilecek. Kulislerde, bu konuda karar verecek TOBB temsilcilerinin zaten seçim sırasında salonda bulunması nedeniyle farklı bir kararın çıkmayacağı konuşuluyor.Berabere sonuçlanan seçimde, isminin çizilmesi nedeniyle Sektör Meclisi’ne giremeyen TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap’ın tekrar Sektör Meclisi’ne girebilmesi için Erzurum Delegesi Yavuz Karataş’ın istifa etmeden önce kura çekilmemesinin bir usul hatası olduğu konuşulan bir başka dedikodu. SigortaHaber e-gazeteyi arayan Erzurum Delegesi Yaşar Karataş ise “Benim ismimin de üstü çizilmişti. Beni kimse istifa etmeye zorlamadı. Hüseyin Kasap geldi, durumu benimle paylaştı. Ben de kendisinin lehine hakkımdan feragat
ettim” dedi.
Son gelişmeye yapılan yorumlardan biri ise şöyle; Hüseyin Kasap’ın üstü iki kez çizilmiş. Birine Levent Korkut’un ismi yazıldığı için Korkut 39’uncu üye olarak listeyi delerek sektör Meclisi’ne girmiş. Diğerinin çizilmesi ise kalemin yanlışlıkla değmesi şeklinde yorumlanmış. İkinci olarak Erzurum Delegesi Yavuz Karataş’ın da ismi çizilmiş. 40’ıncı üye olarak Hüseyin Kasap ile Yavuz Karataş arasında usul gereği kura çekilmesi gündeme gelmiş. Bunun üzerine Yavuz Karataş kendi el yazısı ile istifa mektubunu sandık başkanına vermiş. Sandık başkanı da bunu yüksek sesle salona okumuş. Bunun üzerine kura çekmeye gerek duyulmamış ve Hüseyin Kasap sektör Meclisi’ne girmiş.
Hüseyin Kasap’ı kutlamak gerekiyor
Büyük yarış sona erdi. Sonuca göre büyük tecrübe sahibi Acentelerin Ağabeyi ikinci kez SAIK Kapısından dönen Levent Korkut meslektaşları için bundan sonraki çalışmalarına Sektör Meclisi’nde devam edecek gibi görünüyor. Belki Sektör Meclisi daha iyi çalışır ve SAİK’in daha başarılı olması için bir zemin oluşur. TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap ise bu yarışı kazandı ve SAİK Başkanı olacak gibi görünüyor. Sigortamedia olarak kendisini ve çalışma arkadaşlarını kutlarız. Kasap’ın ateşten gömlek giydiği kesin. Bu dönemde SAİK yönetimine seçilecek arkadaşların da kendi ekibinden olacağından başarı için artık, “O’nun yüzünden SAİK çalışmadı” bahanesi de kalmadı. Umarız, Kasap bu dört yılda meslektaşları için başarılı işler yapar.
Turusan Bağcı’nın Ankara’ya gelmesine Korkut engeli
Bu arada sektör kulislerinde dolaşan iddiaya göre, İstanbul delegeleri İSAD Başkanı Turusan Bağcıyı da Ankara’daki seçimlere davet etmişler. İSAD Başkanı Turusan Bağcı’nın Anadolu’daki bazı delegelerle olan yakın ilişkisi nedeniyle Ankara’da yakın markaj ile İstanbul ekibinin kazanmasının kolaylaştıracağı konuşulmuş. Daveti kabul eden Turusan Bağcı Ankara’ya gitme hazırlıkları yaparken, Levent Korkut’un engellemesi nedeniyle Ankara’ya gitmekten vazgeçmiş. Söylentilere göre bazı İstanbul Delegeleri “Yarış kafa kafaya sonuçlandı. Turusan Bağcı’nın orada bulunması bize büyük katkı sağlardı. Kişisel ihtiras, hırs ve kaprisler nedeniyle SAİK Başkanlığı’nın İstanbul’a getirilmesi bir başka bahara kaldı” deniliyormuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER