9 Aralık 2023, Cumartesi
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: Ragıp Yergin: “Yönetici bırakmayı bilmeli”

kulis_SONRagıp Yergin sigorta sektörünün son 10 yılında adından en çok söz edilen genel müdürlerden biriydi. Gerek çalıştığı Aksigorta ve Liberty Sigorta gerekse bu süre içerisinde görev yaptığı Birlik’te birçok önemli konuya imza attığını biliyoruz. Geçtiğimiz ay içerisinde sürpriz bir şekilde istifa ederek sektörden ayrıldı.

Ragıp Yergin, Sigortamedia’ya yaptığı açıklamada ise “Son beş yıldır Liberty Sigorta Genel Müdürlüğü’nü yürütüyordum. Bir profesyonel yöneticinin hizmet verdiği şirkete maksimum katkısı en fazla 5-6 yıldır. Bu süreç sonunda kendime bir yol çizdim. Yurtdışında bir projede görev alacağım, dört yıl sonunda da profesyonel yaşamımı noktalayacağım. Tüm yöneticiler şirketlerinden ayrılacağı zamanı iyi bilmeli diyeceğim ama sektördeki diğer yöneticiler beni yanlış anlarlar diye endişe ediyorum. Ama zamanı gelince bırakmayı bilmeliyiz. Ben bunu yaptım” dedi. Diğer taraftan Ragıp Yergin’i yakından tanıyanlar ise “Ragıp Bey disiplinli ve ne yaptığını bilen bir yöneticidir. Kendine böyle bir plan yaptıysa mutlaka hayata geçirir ama kendisi çalışmayı çok sever. Beş yıl sonra gelip Türkiye’de bir şirketin başına geçerse kimse şaşırmasın…” diyor.

  1. Ragıp Bey’in Liberty’e gelirken planladıklarına ve şirketin o ayrılırkenki durumuna bakılırsa bence de ayrılmayı bilmesi lazımdı.

    maxiumum katkı 5-6 seneyse Cemal Ererdi,Mustafa Su örneklerine nasıl bakmak gerek ? Tabii ki yönetici ayrılacağı zamanı bilmeli, şirketi getirdiğin noktaya bakarsın planlananlar yapılmıştır,gerisini de yetiştirdiğin kişilere bırakırsın.Ragıp Bey’i yakından tanıyanlar olarak bahsettikleriniz yanıtlarsa çok seviniriz,sizce de böyle mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER