19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Türkiye’yi kucaklıyor!

kulis_SONİTO Sigortacılık Meslek Komitesi, geçtiğimiz ay içerisinde bir toplantı düzenledi. Bu toplantı bir yazı ile sektöre duyuruldu.

Toplantının açılış konuşmasını Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç’in yapacağı ve SAİK Başkanı Hüseyin Kasap’ın davet edildiği belirtiliyordu. Fakat ne Genç’in ne de Kasap’ın programının toplantıya katılmaya müsait olmadığı ortaya çıktı. Toplantıda acentelerin denetlenmesi yönetmeliği ve MASK uygulamaları masaya yatırılacaktı. İTO gibi büyük bir kurumun sigorta sektörüne ilgi göstermesi yadırganamaz. Fakat garip olan durum, davet edilenlerden teyit alınmadan programın yapılması.

Diğer bir gariplik ise bu toplantıya Türkiye’deki tüm delegelerin davet edilmesi. Delegelerin tüm masraflarının İTO tarafından karşılanacağı da bir başka iddia. İstanbul acentelerinin, “Yıllık aidatlarımızın en azından İstanbul’daki acentelerin yararına bir faaliyette kullanılmasını beklerdik” serzenişinde bulunmasına hak vermemek mümkün değil. Sonunda toplantıya üst düzey katılım olmazken bedava geziye Anadolu’daki delegelerin de ilgi göstermediği söyleniyor.

İTO Sigortacılık Meslek Komitesi’nin “Sigorta Haftası” için ne kadar bütçe ayıracağı, nasıl etkinlikler düzenleyeceğini bizler de merak ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER