24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: “İki yıl sonra dijital sigortacılıktan çıkacağız”

kulis_SONBaşlıkta yer alan cümlenin sahibi, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin birinin CEO’su. Acente ile büyüyen, acentelerin önemini bilen ve bunu her platformda dile getiren bir yönetici.

Dijital sigortacılığın çok fazla gündeme geldiği geçtiğimiz aylarda bir toplantıda kendisine “Dijital sigortacılıkta yokuz, biz acentelerle yolumuza devam edeceğiz diyorsunuz fakat internetten sigorta satan bir platformda şirketinizin poliçesi satılıyor. Bu bir çelişki değil mi?” sorusu sorulmuş. Bunun üzerine yöneticimiz “İnternet sitesi ile ilgili sözleşmemizi sekiz yıl önce yapmıştık, iki senemiz kaldı. Şu andaki görüşümüz bunu sözleşmeyi yenilememek doğrultusunda” demiş. Özetle, yeni gelişmeler doğrultusunda dijital ortamda poliçe satmaya çalışan şirketler bu pazara girmeye hazırlanırken, acentesine bu kadar inanan ve güvenen sigorta şirketi yöneticimiz “dijital sigortacılıktan çıkmaya” hazırlanıyor.

  1. Bu Şirketin yönetcisi kim? Bu yöneticiyi kutluyorum saygıyla selamlıyorum. Hangi şirketse ben onunla çalışacağım. Böyle yöneticiler lazım bize, nereden nasıl gelirse gelsin deyip karanlık poliçelere razı olan yöneticiler istemiyoruz. saygılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER