18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

GÜNÜN SİGORTA KULİSİ: Eksperler mesleklerinin geleceği için buzları eritti

kulis_SONSigorta eksperleri son yıllarda büyük sıkıntılar yaşıyordu. Özellikle SEİK’in yanlış uygulamaları sonrasında eksperlik mesleği büyük bir itibar kaybına uğramıştı.

Eksperlik mesleğinin saygınlığının tekrar kazandırılmasına yönelik birçok girişim sıra ile devreye girmeye başladı. SEİK üyesi Tayfun Ermetin ve Sigorta Eksperleri Derneği yeni başkanı Ahmet Nedim Erdem bu konuda sorumluluk almış görünüyor. SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem’in birleştirici tutumu buzları eritmenin başlangıcı olmuş.

Seçim sırasında yeni başkan Ahmet Nedim Erdem’in Tayfun Ermetin ve Yalçın Kaya’yı kürsüye davet edip el sıkıştırıp barıştırması da salonda ekmeğinden başka hiçbir düşüncesi olmayan Sigorta Eksperlerinden bazılarını çok duygulandırmış, hatta gözyaşlarına engel olamayanlar bile olmuş.

Tüm meslektaşlarını kucaklayıcı tavrı ile Ahmet Nedim Erdem’in mesleğin yeniden saygınlık kazandırılmasında büyük rol oynayacağı bir başka gerçek. Ahmet Nedim Erdem’in çalışmaları hem sigorta şirketleri hem de Hazine nezdinde hızla devam ediyor. Kafasında hayata geçirecek birçok proje bulunan SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem SEİK ile uyumlu çalışarak bunları hayata geçirmeyi hedefliyor. Her kesimi kucaklayıcı tavrını da Türkiye genelinde eksperleri temsil eden dernekleri bir araya getirerek hayata geçirecek. 21 Haziran cumartesi günü tüm dernek yöneticilerini İstanbul’a davet eden SED Başkanı Ahmet Nedim Erdem her görüşü dinleyerek mesleği için bir yol haritası çizmeyi amaçlıyormuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER