13 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Groupama, “Yeşil Bina Sertifikası” için iddialı

13082014aGroupama, çevreci yaklaşımıyla dünyada en yaygın, en güvenilir ve en geçerli sertifika olan LEED’i (Yeşil Bina Sertifikası) almak için USGBC’ye (United States Green Building Council – Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi) başvurdu.

Groupama çevreye olan duyarlılığını bir kez daha belgelemek adına şirketin Maslak’ta bulunan Genel Müdürlük binası Groupama Plaza’ya LEED (Yeşil Bina Sertifikası) almak için USGBC’ ye başvurdu. LEED gerekliliklerini yerine getirerek verileri başvurusunu yaptı. Toplamda 6 aylık süreci kapsayacak olan projede Groupama, Erke Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti’ den danışmanlık alacak.

Enerjiyi ve suyu daha tasarruflu kullanan, çevreye daha az zarar veren ve sağlıklı bir iş ve yaşam alanı oluşturan Groupama, kendi sektöründeki LEED sertifikasına ilk kez başvuran şirket oldu.

Çevrecilikte ilklerin şirketi: Groupama

Groupama, ayrıca geçtiğimiz yıl çevre dostu enerjiyi seçerek elektrik tüketimini karşılamak üzere yenilenebilir enerjisini Demirören-Axpo’dan tedarik etmeye başlamıştı. Groupama, Demirören-Axpo ile yaptığı anlaşma kapsamında Avrupa enerji standartlarına uygun, üretim lokasyonundan tüketim lokasyonuna transfer sağlayan “Yenilenebilir Enerji Kaynağı Garantisi” (Guarantee of Origin veya GoO) sertifikasına sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER