24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Görme engelli çocuklar MetLife ile dünya klasiklerini okuyacak

IMG_6926MetLife Emeklilik ve Hayat, “Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası” ürününün satışından elde ettiği gelirin bir kısmını görme engelli çocukların hayatlarında fark yaratmak için kullanıyor. MetLife, proje kapsamında İstanbul’da görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerini yeniledi ve 100 cilt dünya edebiyatı klasik çocuk romanlarını Braille alfabesi ile bastırarak bu kütüphanelere bağışladı.

SİGORTAMEDIA

“Hayatı Kolaylaştıran Çözümler” sloganıyla birçok projesiyle sektörde fark yaratan MetLife Emeklilik ve Hayat, 2014 yılı başında piyasaya sunduğu “Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası” ile yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında “Koruyucu Meleğim Sigortası” satışından elde ettiği gelirin bir bölümünü, engelli çocuklara yönelik geliştirdiği sosyal sorumluluk projesine aktarıyor. MetLife, İstanbul’daki görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerini yenilerken ve bu okullara toplam 100 adet braille alfabesi ile basılmış ünlü çocuk romanlarını da bağışladı.

3DSC_0006 Aralık 2014 Dünya Engelliler Gününde, Türkan Sabancı Görme Engelli Okulunda düzenlenen tören ile ilk kütüphanenin açılışı yapıldı. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin’in katıldığı törende, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven’e teşekkür plaketi verdi.

2015’te de devam edecek

IMG_6945Törende konuşma yapan MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven, çocuklu ailelere yönelik geliştirilen “Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası” geliri ile görme engelli çocuklara yönelik böyle anlamlı bir proje hayata geçirmekten çok mutlu olduklarını belirtti. Yurtseven, “MetLife olarak, insanlara hayattan daha fazlasını isteme cesaretini sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda Koruyucu Meleğim Sigortası ürünümüzden elde ettiğimiz gelirimizin bir kısmını engelli çocuklar, öğrenciler ve yetişkinlerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırabilmek adına çeşitli projeler gerçekleştirmek için ayırdık. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz ilk proje İstanbul’daki görme engelli öğrencilere hizmet veren iki okulun kütüphanelerinin yenilenmesi ve buralara braille alfabesi ile basılmış ünlü çocuk romanlarının hediye edilmesi oldu. Projemiz 2015 yılında yeni açılımlar ile devam edecek. Yeni projelerimizi de en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER