24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Generali’den herkese uygun kasko

PetarDobricHer gelir grubuna uygun akıllı, kolay sigortacılık çözümleri sağlamak amacıyla Türkiye pazarına dört yeni ürün sunan Generali Sigorta, ayrıca ekonomik ve müşteriye özel tasarlanmış çözümlerle sigortacılığa yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Generali, pazara Prestij Trafik, Prestij Kasko Ekstra, Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra isimleriyle sunduğu dört yeni ürünle, müşterilerini akıllı sigorta çözümleriyle buluşturuyor. Kasko seçenekleri arasında tam fiyatın beşte biri oranıyla en avantajlı fiyatı sunan Mini Kasko Ekstra, müşteriler tarafından en sık ihtiyaç duyulan ürün olma özelliğini taşıyor.

“Ürünlerimizi müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirdik”
Müşterilerin neredeyse yüzde 90’ının geniş kapsamlı sigorta teminatına sahip olmayı tercih ettiğini belirten Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric, bun rağmen kasko kullanımının yüzde 30 seviyelerinde olduğunu söyledi. Bunun nedenini sigorta kullanım oranındaki düşüklüğün yanı sıra kasko poliçelerinin çoğu zaman pahalı olarak görülmesi olarak yorumlayan Dobric, “Tüketicilerin görüşü, bizim için çok önemli. Bu yüzden onlara kulak verdik ve hızla Avrupa’da sunduğumuz ürünlerimizi Türkiye’deki müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre geliştirdik. Generali, müşteri odaklı bir şirket olduğu için bu alanda araştırma yaptık ve müşterilerimizin gerçek ihtiyaçlarını tespit ettik” dedi.

Yüzde 70’e varan indirimden yararlanmak mümkün 
Generali Prestij Trafik Sigortası ile ilgili olarak müşteriler, hasar geçmişlerine, araç bilgilerine ve poliçe sahibi bilgilerine göre yüzde 70’e varan indirimli fiyattan yararlanabiliyor. Buna ek olarak, ürünün fiyatına dâhil olan yakıt ve akü takviyesinin yanı sıra araç çilingir işi, lastik değişimi gibi yol yardımı hizmetleri alabiliyor. İlave bir ücretle müşteriler ekstra asistans paketine de sahip olabiliyor. Ayrıca tercih edilirse cam kurtaran, lastik koruyan, ihtiyari mali sorumluluk ve sürücü ferdi kaza teminatlarını da poliçe kapsamına dâhil ediliyor. Böylelikle Generali’nin zorunlu trafik sigortasına sahip olanlar, üçüncü kişilere karşı sorumluluklarının yanı sıra kendilerini de güvence altına alabiliyor.

Prestij Trafik paketinin, Generali’nin gözde ürünlerinden birisi olduğunu belirten Dobric, “Zorunlu Trafik Sigortaları sunduğumuz teminatlarla sürücülerin kendilerini ve araçlarını da güvence altına almasını sağlıyor. Birçok sürücünün, arızaların kendi başlarına asla gelmeyeceğini düşünmesine rağmen, lastik patlaması ve anahtar kilitlenmesi çoğunlukla yaşanan örneklerdir. Ayrıca zamanlama konusunu da düşündük ve Ekstra Asistans paketi ile 60 dakika garantisini oluşturduk. 60 dakika içinde Generali tarafından asistans hizmeti sunulamaması halinde müşterimize nakit olarak cezayı geri ödüyoruz” dedi.

Generali’nin yaptığı araştırmaya göre;

ZORUNLU TRAFİK

  • Müşterilerin yüzde58’i, Ferdi Kaza teminatını satın alabileceğini belirtiyor.
  • Müşterilerin yüzde56’sı, Yol Yardımı Hizmetlerini satın alabileceğini belirtiyor
KASKO

  • Müşterilerin yüzde90’ı, Kasko’ya sahip olmak istiyor.
  • Kasko çok pahalı olduğundan dolayı müşterilerin sadece yüzde30’u Kasko istiyor.
  • Müşterilerin yüzde50’si, Kasko sigortasının, 50,000 TL limitle tüm kazaları kapsamasını tercih ediyor.

 

2 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar hasar ödemesi yapılıyor
Generali aynı zamanda kasko poliçelerinin kapsamına yepyeni bir perspektif getiriyor ve Türkiye’de bulunan sürücülere pazarda ilk olan ürünler sunuyor. 4-7 yaş arası olan veya 7-12 yaşından daha eski olan orta büyüklükteki eski araçları da hedeflemek amacıyla Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra olarak adlandırılan Kasko paketlerini tüketicilerle buluşturuyor. Mini Kasko, bir çarpışma hasarını 2 bin TL’ye, Mini Kasko Ekstra ise iki çarpışma hasarını toplamda 50 bin TL’ye kadar karşılıyor.

Düşük kasko fiyatlarının bir sonucu olarak müşteri segmentlerinin her birini mutlu edecek hizmetlerin mevcut olduğunu belirten Dobric, şöyle konuştu: “Hasar geçmişlerinin tümünü analiz ederek bu ürünleri oluşturduk. Hasar tespitlerinin yüzde 65’inin, 2 bin TL altında olan araç kazaları olduğunu gördük. Bu hususu göz önüne alarak gerçek ihtiyaçlar ve riskler için müşteriye özel tasarlanmış ürünler oluşturduk. Generali’nin Türkiye’ye sunduğu bu ürünler, Avrupa’daki ürünlerle karşılaştırıldığında kapsamlı bir sigorta teminatına sahip. Hatta Avrupa’daki yol yardımı hizmetleri sınırlı olurken Generali Türkiye olarak, Trafik sigortasında Can Kurtaran teminatı ve Ekstra Asistans gibi ekstra garantilere ilaveten kapsamlı yol yardımı ve araç tahsisi sağlıyoruz. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra gibi sınırlı ürünler Avrupa’da sunulurken sadece çarpışma kazasını kapsıyor. Mini Kasko kullanım yaygınlığı Macaristan’da yüzde 20 ve Slovakya’da yüzde 16 civarındayken, Mini Kasko Ekstra kullanım yaygınlığı yüzde 5-yüzde 10 civarındadır.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER