20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Generali’den herkes için 4 yeni kasko

PetarDobricDünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali, her gelir grubuna uygun akıllı, kolay sigortacılık çözümleri sağlamak amacıyla Türkiye pazarına 4 yeni ürün sunuyor. Generali Sigorta, bu ürünlerle birlikte sunduğu ekonomik ve müşteriye özel tasarlanmış çözümlerle sigortacılığa yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Generali, pazara Prestij Trafik, Prestij Kasko Ekstra, Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra isimleriyle sunduğu dört yeni ürünle, müşterilerini akıllı sigorta çözümleriyle buluşturuyor. Kasko seçenekleri arasında tam fiyatın 1/5 oranıyla en avantajlı fiyatı sunan Mini Kasko Ekstra, müşteriler tarafından en sık ihtiyaç duyulan ürün olma özelliğini taşıyor.

Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric ürünlerle ilgili şu yorumda bulundu: “Müşterilerin neredeyse yüzde 90’ı geniş kapsamlı sigorta teminatına sahip olmayı tercih ediyor fakat kasko kullanımna bakıldığında yüzde 30 gibi çok düşük bir orana sahip olduğunu görüyoruz. Burada en temel nedenlerden biri, sigorta kullanım oranındaki düşüklüğün yanısıra kasko poliçelerinin çoğu zaman pahalı olarak görülmesi… Tüketicilerin görüşü, bizim için çok önemli. Bu yüzden onlara kulak verdik ve hızla Avrupa’da sunduğumuz ürünlerimizi Türkiye’deki müşterilerimizin ihityaçlarına göre geliştirdik. Generali, müşteri odaklı bir şirket olduğu için bu alanda araştırma yaptık ve müşterilerimizin gerçek ihtiyaçlarını tespit ettik.”

Generali’nin yaptığı araştırmaya göre; 

ZORUNLU TRAFİK

  • Müşterilerin yüzde58’i, Ferdi Kaza teminatını satın alabileceğini belirtiyor.
  • Müşterilerin yüzde56’sı, Yol Yardımı Hizmetlerini satın alabileceğini belirtiyor
KASKO

  • Müşterilerin yüzde90’ı, Kasko’ya sahip olmak istiyor.
  • Kasko çok pahalı olduğundan dolayı müşterilerin sadece yüzde30’u Kasko istiyor.
  • Müşterilerin yüzde50’si, Kasko sigortasının, 50,000 TL limitle tüm kazaları kapsamasını tercih ediyor.

Generali’nin zorunlu trafik alanındaki ürünü Prestij Trafik Sigortası ile ilgili olarak müşteriler, hasar geçmişlerine, araç bilgilerine ve poliçe sahibi bilgilerine göre yüzde 70’e varan indirimli fiyattan yararlanabiliyor. Buna ek olarak, ürünün fiyatına dahil olan yakıt ve akü takviyesinin yanı sıra araç çilingir işi, lastik değişimi gibi yol yardımı hizmetleri alabilirler. İlave bir ücretle ekstra asistans paketini tercih edenler, bir kaza halinde 5 güne kadar yedek araç verilmesi hizmetinden, 60 dakika garantisi ile araç çekme hizmetinden ve kaza sonrasında yolculuğunu tamamlamak için taksi ücretinin karşılanması hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca tercih edilmesi durumunda, Cam Kurtaran, Lastik Koruyan, ihtiyari mali sorumluluk ve sürücü ferdi kaza teminatlarını da poliçeleri kapsamına dahil edebiliyorlar. Bu nedenle Generali’nin zorunlu trafik sigortasına sahip olanlar, üçüncü kişilere karşı sorumluluklarının yanı sıra kendilerini de güvence altına alabiliyor.

Prestij Trafik paketinin, Generali’nin gözde ürünlerinden birisi olduğunu belirten Dobric; “Zorunlu Trafik Sigortaları düne kadar yalnızca üçüncü şahıslara ve üçüncü şahıs mallarına verilen zararları kapsıyordu. Fakat bugün bizim sunduğumuz teminatlarla sürücülerin kendilerini ve araçlarını da güvence altına almasını sağlıyor ve trafik sigortacılığı mantığını tamamen değiştiriyor. Müşterilerimiz, benzer fiyata çok daha fazla sigorta teminatı alacaklar. Birçok sürücünün, arızaların kendi başlarına asla gelmeyeceğini düşünmesine rağmen, lastik patlaması ve anahtar kilitlenmesi çoğunlukla yaşanan örneklerdir. Ayrıca zamanlama konusunu da düşündük ve müşterimizin güvenliği ve hizmetlerimizin kalitesi en önemli önceliğimiz olduğundan Ekstra Asistans paketi ile 60 dakika garantisini oluşturduk. 60 dakika içinde Generali tarafından asistans hizmeti sunulamaması halinde müşterimize nakit olarak cezayı geri ödüyoruz” dedi.

Generali aynı zamanda kasko poliçelerinin kapsamına yepyeni bir perspektif getiriyor ve Türkiye’de bulunan sürücülere pazarda ilk olan ürünler sunuyor. 4-7 yaş arası olan veya 7-12 yaşından daha eski olan orta büyüklükteki eski araçları da hedeflemek amacıyla Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra olarak adlandırılan Kasko paketlerini tüketicilerle buluşturuyor.

Standart kasko sigortasından daha ucuz olan, fakat ana risklere karşı koruma sağlayan dar kasko ürünlerine ihtiyaç olduğu tespit edildiği için Generali, Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra gibi benzersiz ürünleri sunuyor. Mini Kasko, 1 çarpışma hasarını 2 bin TL’ye kadar kapsayan düşük fiyat kategorisindeki bir üründür. Daha yüksek bir sigorta teminatı tercih eden müşteriler için bu tutar, Mini Kasko Ekstra ürünü ile 2 çarpışma hasarı ve toplamda 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu paketler, yüksek bir gelire sahip olmayan iyi sürücüler için özel olarak tasarlandı. Diğer taraftan standart kapsamlı kasko paketini tercih eden müşteriler için Generali, Prestij Kasko Ekstra paketini öneriyor.

Yeni pazarlar oluşturuyoruz

Petar Dobric yeni ürün yelpazesini şu sözlerle değerlendirdi; “Mini Kasko Ekstra, 4-7 yaşındaki araçlar için ve Mini Kasko, 7 yaşından daha eski araçlar için geliştirilmiş ürünlerdir. Böylelikle yeni pazarlar oluşturuyoruz. Düşük kasko fiyatlarımızın bir sonucu olarak müşteri segmentlerimizin her birini mutlu edecek hizmetlerimiz mevcut. Hasar geçmişlerinin tümünü analiz ederek bu ürünleri oluşturduk. Hasar tespitlerinin yüzde 65’inin, 2 bin TL altında olan araç kazaları olduğunu gördük. Bu yüzden müşterilerimiz neden daha fazla ödemek zorunda kalsın ki? Bu hususu göz önüne alarak gerçek ihtiyaçlar ve riskler için müşteriye özel tasarlanmış ürünler oluşturduk.

Generali’nin Türkiye’ye sunduğu bu ürünler, Avrupa’daki ürünlerle karşılaştırıldığında kapsamlı bir sigorta teminatına sahip. Hatta Avrupa’daki yol yardımı hizmetleri sınırlı olurken Generali Türkiye olarak, Trafik sigortasında Can Kurtaran teminatı ve Ekstra Asistans gibi ekstra garantilere ilaveten kapsamlı yol yardımı ve araç tahsisi sağlıyoruz. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra gibi sınırlı ürünler Avrupa’da sunulurken sadece çarpışma kazasını kapsıyor. Mini Kasko kullanım yaygınlığı Macaristan’da yüzde 20 ve Slovakya’da yüzde 16 civarındayken, Mini Kasko Ekstra kullanım yaygınlığı yüzde 5-yüzde10 civarındadır.”

Generali Sigorta’nın Mini Kasko, Mini Kasko Ekstra ve Prestij Kasko Ekstra paketlerinin kapsamı, pakete göre farklılaşan kişisel eşyalar, piyasa değer farkı, evde bakım, ekstra asistans hizmetleri ile müşterinin arzusuna göre genişletilebiliyor.

Pazardaki yeni ürünleri ile Generali, müşterilerine en iyi kalitede hizmetler ve akıllı sigortacılık çözümleri sunarak Türkiye’de faaliyet gösteren en üst düzeyde inovatif ve teknolojik sigorta şirketi olmayı hedefliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER