20 Nisan 2024, Cumartesi
spot_img

Generali'den artan benzin fiyatlarına karşı sabit primli trafik sigortası

Generali - Petar Dobric- Genel Mudur YardimcisiGenerali müşterilerinin hayatını kolaylaştıran “Fiyat Sabitleme” hizmeti ile trafik sigortası poliçelerinin vadesini beklemeksizin fiyat sabitleme hizmeti alan sigortalılar oluşabilecek benzin fiyat artışlarından etkilenmiyor.

 Mevcut Zorunlu Trafik Sigortalarının vade bitimine 30 günden fazla süre kalmış olması durumunda Generali Sigorta’yı arayarak bir sonraki trafik poliçeleri için %70’e varan indirimle fiyat sabitlemesi hizmetinden yararlanabiliyorlar.

Müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı ilke edinen Generali, Generali Araştırma Merkezi (GAM) üzerinden yaptığı araştırmalar doğrultusunda, müşterilerini anlayarak onlara yenilikçi sigortacılık çözümleri sunmaya devam ediyor.

Generali’nin yaptığı bir grup araştırma gösteriyor ki; Türkiye’deki sürücelerin en temel masraflarından biri olan benzin fiyatları 2006-2013 yılları arasında %57 oranında artış gösterdi. Generali, bundan yola çıkarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere başlattığı özel fiyatlama girişimi “Fiyat Sabitleme” ile Türkiye sigorta sektöründe bir ilke imza attı.

BENZİN FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI “FİYAT SABİTLEME”

İstatistiklere göre 2006-2013 yılları arasındaki benzin fiyatları %57 oranında artış gösteriyor.* Generali Araştırma Merkezi (GAM)’nin yaptığı araştırmalar bu artışların sürücülerin araç kullanımlarını olumsuz yönde etkilediğini gösteriyor. Generali bu verilerden yola çıkarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiği özel fiyatlama girişimi ile Türkiye sigorta sektöründe bir ilk olan “Fiyat Sabitleme” hizmetini sunmaya başladı. Generali müşterileri, bu sayede mevcut Zorunlu Trafik Sigortalarının vade bitimine 30 günden fazla süre kalmış olması durumunda dahi bir sonraki poliçe vade başlangıç tarihine kadar mevcut risk bilgileri (araç değişimi, araç model yılı değişimi) ve/veya mevcut hasar geçmişlerinde bir değişiklik olmaması durumunda %70’e varan indirimle fiyat sabitleme hizmetinden faydalanabilecekler.

“Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak birinci önceliğimiz”

Müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmanın birinci öncelikleri olduğunu vurgulayan Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric şunları ifade etti:

Generali Sigorta olarak müşterilerimizi merkeze alan yaklaşımımız doğrultusunda hedefimiz, onların ihtiyaçlarını iyi anlayıp 7/24 doğru sigortacılık çözümleriyle her yerden ulaşılabilir olmak. Bu doğrultuda, genel istatistikler ve Generali Araştırma Merkezimizin (GAM) düzenli olarak yaptığı araştırmalar sonucunda müşteri ihtiyaçlarını tespit ediyor onlara yönelik ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Çoğu müşterimiz sigorta şirketlerinin tarifelerini her ay yeniden değerlendirip gözden geçirdiğini bilmiyor. Sektör parametrelerine göre fiyatlandırmaların üstünden geçiliyor ve değiştiriliyor. Bununla birlikte piyasalardaki dalgalanma, kur artışları ve benzin fiyatlarındaki yükselme tüketicileri olumsuz yönde etkiliyor. Bundan yola çıkarak müşterilerimiz için mevcut Zorunlu Trafik Sigortalarının vade sonu beklenmeden şimdiden “Fiyat Sabitleme” hizmetimiz ile %70’e varan indirim sunarak sabit fiyat uygulamasına başladık. Üstelik, müştelerimizin poliçe bitiş vadesini takip etmelerine de gerek kalmıyor. Bir sonraki Zorunlu Trafik Sigortası poliçelerini Genereli’den almayı birkez onayladıkları anda süreç deneyimli Kişisel Sigorta Danışmanlarımız tarafından takibe alınıyor.”

DOĞRU RİSK ANALİZİ, DOĞRU FİYATLAMA İLE TRAFİK SİGORTA PRİMİ SABİTLENİYOR

Fiyat tekliflerini hazırlarken en ileri teknoloji ile risk hesaplaması yapan Generali’de müşterinin yararlanabileceği indirim oranı, hasar geçmişlerine, sigortalı araç teknik özellikleri ve poliçe sahibinin kişisel bilgilerine göre tespit ediliyor.

Zorunlu Trafik Sigortası poliçeleri olsa dahi Generali müşterileri, Zorunlu Trafik Sigortası için fiyat sabitleme hizmetinden yararlanabilirler. Tek yapmaları gereken 0850 555 55 55 Sigorta Danışmanlığını arayıp “Kişisel Sigorta Danışmanlarına” taleplerini iletmek. Poliçe yenileme tarihi yaklaşınca müşteriler için tüm risk analizi, fiyatlandırma gibi tüm süreci takip eden “Kişisel Sigorta Danışmanları” poliçe işlemleri için onay almak ve süreci başlatmak üzere müşterileri arayıp bilgilendirerek gerekli işlemleri müşterileri için yürütmekte.

Generali, yenilikçi fiyatlandırma ve ürün stratejisi ile birlikte müşterilerine en iyi kalitede hizmet ve hayatı kolaylaştran akıllı sigortacılık çözümleri sunarak Türkiye’de faaliyet gösteren güvenilir ve yenilikte öncü sigorta şirketi olmayı hedefliyor.

YAKIT TASARRUFU YENİ ARABA SATIN ALMA KARARINI ETKİLİYOR

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de sürücülerin %31,5’i bir otomobilin en önemli özelliğinin yakıt tasarrufu olduğunu düşünüyor. Bu nedenle de benzin fiyatları önemli bir gündem maddesi olarak her an takip ediliyor.

Generali Araştırma Merkezi’nin (GAM) yapmış olduğu araştırmalar sonucunda benzin fiyat artışının sürücülerin ortalama %51’inin araç kullanım oranlarını olumsuz yönde etkilediğ görülüyor.Bu durumun sürücilerin neredeyse yarısının %25 oranında araç kullanımlarını azalttığı ortaya çıktı.

DEPO DOLDURMA FİYATLARI ARTIŞ GÖSTERİYOR

Türkiye’de 1 Litre benzin (Katkılı Kurşunsuz Benzin 95 Oktan) 2006 yılında ortalama 3,070 TL civarındayken bu rakam 2013 yılında %57 oranında zamlanarak ortalama 4,8350 TL’ye ulaştı. Depo doldurmanın fiyatı ise 169 TL’den 266 TL’ye yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER