17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Generali, tatile çıkmadan önce sürücüleri güvende olmaya çağırıyor

Generali - Petar Dobric- Genel Mudur YardimcisiGenerali Araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre sanılanın aksine trafik kazalarının en çok yaşandığı dönem, yaz mevsimi. Bu gerçekten yola çıkan Generali ise yaklaşan yaz mevsimi öncesi tüm sürücüleri güvende olmaya çağırıyor

Generali Araştırma Merkezi‘nin (GAM) yaptığı araştırmaya göre insanlar genel olarak kazaların, sürüş koşullarının zor olduğu kış mevsiminde artış gösterdiğini düşünürken kaza istatistikleri tam tersini ortaya koyuyor. GAM’ın yaptığı araştırmaya göre sürücülerin yüzde 83’ü araç kullanmanın en tehlikeli olduğunu düşündükleri zaman kış mevsimi… Sürücülerin yüzde 81’i ise trafik kazalarının en çok kışın yaşandığını düşünüyor. Oysa TÜİK verileri, kazaların yıl içinde en yoğun yaz mevsiminde gerçekleştiğini gösteriyor. Haziran ayında tatil döneminin başlamasıyla birlikte, trafik yoğunluğuna paralel kaza oranları da artış gösteriyor.

299.99 TL ödeyene 50 bin TL’ye varan güvence

Generali, yaklaşan yaz mevsimi öncesinde sürücüleri trafikte güvende olmaya çağırıyor. Mini Kasko Ekstra, 299.99 TL’lik fiyatıyla sürücüleri diğer bir araçla çarpışma durumunda meydana gelen hasarlar dahilinde yılda iki kere olmak üzere, toplamda 50 bin TL’ye kadar güvence altına alıyor. Mini Kasko Ekstra, “Mini Onarım Hizmeti”ni de kasko kapsamında ücretsiz sunuyor. Mini Kasko Ekstra, ‘Kişisel Eşyalar’ ve ‘Evde Bakım’ teminatlarının satın alınmasıyla poliçenin kapsamı daha da genişletilebiliyor. Belirlenen limitle (yıllık 750 TL) sunulan ‘Kişisel Eşyalar’ teminatı, araçta bulunan sigortalı ve/veya sigortalı aile bireylerine ait kişisel eşyaları, Kasko Sigortası Genel Şartları kapsamındaki riskler neticesinde oluşan zararlara karşı güvenceye alınmasını sağlıyor.

Yaz mevsiminde olası riskler daha da artıyor

Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric ürünle ilgili şu yorumda bulundu: “Mini Kasko Ekstra ürününü tasarlarken yüksek maliyeti nedeniyle Kasko Sigortası alamayan ancak kapsamlı güvence isteyen özellikle üç yaş ve üstü araç sahibi kişileri hedefledik. Önümüzdeki yaz aylarında okulların da kapanmasıyla birçok kişi daha önce hiç gitmediği güzergâhları kullanarak farklı yazlık illere yolculuk edecek. Burada da olası riskler daha da artıyor. Özellikle iki aracın çarpışması gibi riskler en çok karşılaşılan durumlar arasında. Bu yüzden Generali olarak fiyatıyla ulaşılabilir ve en çok gerçekleşen riski kapsayan bir ürün geliştirdik. 299.99 TL’lik sabit fiyatıyla tüketiciler aldıkları ürünün içeriğini şeffaf bir şekilde görüp kararlarını kolayca verebiliyorlar. Bu da Generali olarak ‘Sigorta’nın Kolay Hali’ söylemimizin ne kadar arkasında olduğumuzun bir göstergesi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER