19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Generali Grup, çalışanlarının mobilitesini artırıyor

generaliDünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali Sigorta’nın 20 farklı ülkeden gelen İnsan Kaynakları Yöneticileri “Küresel Perspektif Kazanmak” konulu toplantıda Brüksel’de biraya geldi. Generali Grup bünyesindeki 50’den fazla İnsan Kaynakları yöneticisinin biraya geldiği toplantıda, Generali Grup stratejisinin eş zamanlı olarak nasıl İnsan Kaynakları politikasına entegre edileceği tartışıldı. Alınan kararlardan en önemlisiyse, 60’dan fazla ülkede faaliyette olan Grup şirketleri arasında, çalışanların mobilitesini arttırmaya yönelik hedefler belirlenerek gerekli bütçesel desteklerin arttırılması oldu.  Dünyanın en büyük 50 şirketinden birisi olan Generali Grup’un Brüksel’de düzenlenen toplantısı İnsan Kaynakları ve Organizasyon’undan Sorumlu en yetkili kişi olan Monica Possa’nın açılış konuşmasıyla başladı. Toplantıda Possa, 50’den fazla Generali Grup İK Yöneticisine, Grubun yeni dönem stratejilerinde İnsan Kaynaklarının rolü ve bundan sonra İnsan Kaynakları stratejisinde öne çıkacak noktaları aktardı. Grubun öncelikli İK hedefinin, uluslararası yetenek havuzunun genişletilmesi, çalışanların Grup içerisindeki kariyer yollarının ve gelişim planlarının Grup stratejisiyle paralel yürüyerek İnsan Kaynakları konusundaki çeşitliliğin arttırılması olduğu vurgulandı.

Yetenek havuzları daha da önemli hale geldi

Generali Grup stratejisi doğrultusunda “mobilite” yani farklı ülkelerde kısa ve uzun dönem kariyer imkanları, diğer uluslararası şirketlere kıyasla daha fazla desteklenecek ve teşvik edilecek. Kısa vadede böylece, Grubun yetenek yönetimi stratejilerine uygun olarak Generali Sigorta’nın Türkiye’de yer alan çalışanlarına da uluslararası kariyer imkanı yolları açılıyor ve uluslararası deneyimlerle kendilerini daha fazla geliştirmeleri amaçlanıyor.

Generali Sigorta Türkiye adına toplantıya katılan İnsan Kaynakları Müdürü Elif Uysal Kumcu; “Grubun stratejileri doğrultusunda bundan sonraki seçme yerleştirme süreçlerimizde, Grubun küresel gerekliliklerine göre yetenek havuzları oluşturmak daha da önemli bir hale geldi. Generali Sigorta Türkiye olarak, işe alım süreçlerimizde bu potansiyele sahip kişileri tercih ederek ilerlemek artık daha da önemli hedeflerimizden birisi” dedi.

Aynı toplantıda Generali Employee Benefits (GEB) CEO’su Mauro Dugulin’in uygulamalarını aktardığı sunumu, Procter & Gamble’dan Joris Cauwenberghs ve Tower Watson’dan Bert Van Loen’ın sunumları takip etti. Brüksel’de gerçekleşen toplantı Generali Grup İnsan Kaynakları çalışanlarının Grup stratejilerinin İnsan Kaynakları Politikalarına nasıl yansıtılacağına dair uygulanan çalıştay ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER