13 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Garanti Emeklilik İşimiz Okumak ile Avrupa Mükemmellik Ödülü kazandı

garantiGaranti Emeklilik, 2010 yılından beri sürdürdüğü ve para kazanmak amacıyla çeşitli iş yerlerinde çalışan öğrencileri okula kazandırmaya yönelik “İşimiz Okumak” sosyal sorumluluk projesi ile European Excellence Awards’ta (Avrupa Mükemmellik Ödülleri) büyük ödülün sahibi oldu. Garanti Emeklilik’in, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ‘İşimiz Okumak’ 2010 yılından bu yana sürdürülen bir proje. Başta sokaklar olmak üzere çeşitli iş yerlerinde para kazanmak amacıyla çalışan çocuklara, okul başarılarını destekleyecek eğitimler ve sosyal gelişimlerine yönelik okul içi ve dışı etkinlikler sunarak; okulu sevdirmeyi ve böylelikle eğitimlerinin devam etmesini sağlamayı, bu sayede onları çalıştıkları iş yerlerinden kopartmayı hedefleyen proje İstanbul’da 7 ilçede sürdürülüyor.
Proje kapsamında bugüne kadar; 12 ilçede bulunan 32 okulda, 3.100 çocuk ve velisine ulaşıldı; 305 çocuğun çalışmayı tamamen bırakması sağlandı. Ayrıca bu proje sonrasında eğitim görmeye başlayan çocukların ders başarıları, okula devamlılık durumları, genel tutum ve davranışlarında gözle görünür gelişmeler kaydediliyor.

2007 yılından bu yana “Communication Director” dergisi tarafından düzenlenen ve her yıl farklı sektörlerden iletişim projelerinin değerlendirildiği European Excellence Awards’a bu sene 60 ayrı kategoride, 1500′ün üzerinde başvuru yapıldı. 5 Aralık Perşembe gecesi Münih’te düzenlenen törende, “İşimiz Okumak” sosyal sorumluluk projesi diğer projeler arasından sıyrılarak ödüle layık görülürken, aynı zamanda Garanti Emeklilik de bu seneki Avrupa Mükemmellik Ödülleri’nde ödül alan tek Türk şirketi oldu.

Projenin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği başarılardan büyük mutluluk duyduklarını belirten Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran şunları söyledi: “Ülkemizde, okul veya okul dışı zamanlarında para kazanmak amacıyla çalışan ya da çalışmaya zorlanan çocuklarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Okuldan uzaklaştıkça dışarıda birçok tehlikeyle karşı karşıya kalan çocuklarımızı korumanın tek yolu onları okullarında tutabilmekten geçiyor. ‘İşimiz Okumak’ projemiz ile 3 yılı aşkın bir zamandır bunu sağlamak için çalışıyoruz. Bugüne kadar Garanti Emeklilik çalışanlarından oluşan 650 gönüllümüzün de önemli desteğiyle, toplam 305 çocuğumuzun çalışmayı tamamen bırakmasını sağladık. Bundan sonra da yüzlerce çocuğumuza fayda sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Projemizin, uluslararası alanda çok prestijli olan European Excellence Awards’da diğer güçlü finalistlerin arasından sıyrılarak ödüle layık görülmüş olması, bizleri projemizin gelişimine yönelik daha fazla cesaretlendirirken; tüm kategoriler genelinde de Türkiye’den ödül alan tek şirket olmamız bizlere ayrıca mutluluk ve gurur verdi.”

Son olarak aldığı ödülle birlikte uluslararası ödül sayısını 6’ya çıkaran ‘İşimiz Okumak’ projesinin diğer ödülleri ise şöyle:
1. EMEA Sabre Ödülleri 2011 (Toplumla İlişkiler Kategorisi)
2. IPRA – Altın Küre Ödülleri 2011 (Sosyal Sorumluluk Kategorisi)
3. Global Sabre Ödülleri 2011 (Toplumla İlişkiler Kategorisi)
4. Hermes Creative Awards 2013 (Sosyal Sorumluluk Kategorisi’nde Platin Ödül)
5. 12. Altın Pusula Ödülleri 2013 (Kurumsa Sorumluluk – Eğitim Kategorisi)
6. European Excellence Awards 2013 (Ulusal ve Bölgesel Kampanyalar)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER