23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Galatasaray Spor Kulübü: TT Arena, HDI den sigortalı

hdisigortaGalatasaray Spor Kulübü, “300 milyon liralık Arena sigortasız çıktı” başlıklı habere yönelik resmi internet sitesi üzerinden açıklama yaparak, Türk Telekom Arena’nın HDI Sigorta güvencesinde olduğunu duyurdu. Açıklamada, Akşam Gazetesi’nde yer alan imzalı haberde, statta terör, yangın ve doğal afetler için herhangi bir sigorta güvencesi olmadığının belirtilmesine karşın stadın bu tür riskerle karşı sigortalı olduğunun altı çizildi. Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde:“Bugün Akşam Gazetesi’nin spor sayfasında yer alan “300 milyon liralık Arena Sigortasız Çıktı!” başlıklı Murat Tarhan imzalı “özel haber” sık rastladığımız “uydurma haberler” zincirinin son halkası niteliğindedir. Tamamen hayal mahsulü olan haberin maksatlı olduğu açıktır. Tahmin edileceği gibi stadımız ilk günden beri sponsorumuz olan HDI Sigorta tarafından sigortalanmış olup, yazıda yapılmamış olduğu belirtilen tüm sigorta türleri kapsam altındadır.

Yazının sadece yanlış ve eksik bilgiye dayalı olmadığı, maksatlı olduğu özellikle “Galatasaraylı yetkililer bu konuda herhangi bir bilgi sahibi olmadıklarını söylediler” satırlarından da anlaşılmaktadır. Kimdir bu yetkililer? Kime sorulmuş, kimden bilgi istenmiştir?

Kamuoyunu yanıltmayı amaçlayan ve sonuç olarak bu sorumsuzluca haberciliğin sorumluları hakkında her türlü yasal hakkımızı saklı tuttuğumuzu duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER