20 Nisan 2024, Cumartesi
spot_img

Fibasigorta, fiyatlama sürecini Lumnion ile yönetecek 

Fibasigorta, Lumnion ile gerçekleştirdiği iş birliği ile fiyatlama sürecini Lumnion’un sunduğu yapay zekâ tabanlı platformu üzerinden yürütecek. 

Dijitali odağına alarak yeni nesil sigortacılık sunan Fibasigorta, sigortacılık fiyatlaması alanında uzmanlaşan Lumnion ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında fiyatlama sürecinde Lumnion’un yapay zekâ tabanlı platformundan destek alacak. 

Konuyla ilgili konuşan Lumnion CEO’su Cenk Tabakoğlu, “Yeni nesil makine öğrenmesi algoritmaları ile aktüeryal risk modellemesinden, saha fiyatlama yönetimi ve dış veri ile davranışsal fiyatlamaya kadar çalışan modülleri bulunan, yapay zekâ tabanlı platformumuz ile Fibasigorta’nın fiyatlama süreçlerinin geliştirilmesine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Lumnion’un geliştirdiği fiyatlama platformu modellemeleri, hem herkesin aşina olduğu GLM denilen bir algoritmada, hem de bütün yeni gelişmiş makine öğrenmesi algoritmalarında aynı anda yapabilen tüm sektördeki tek platform. Ayrıca, bu farklı makine öğrenmesi algoritmalarının sonuçlarını şeffaflaştırarak kullanılabilir hale getiriyoruz. Fiyatlamanın uçtan uca yönetilmesine, ana sistemlere entegre şekilde imkân sağlıyoruz. Makine öğrenmesini, yeni teknolojileri ve yapay zekâyı sigorta sektöründe kullanılabilir hale getirmek bizim ana hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda Fibasigorta ile sigortacılık sektörünü geliştirmek için güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Tüketicilerin bugünkü ve gelecekteki risklerini en doğru şekilde analiz edeceğiz

Sigorta ürünlerini her an ulaşılabilir hale getirmeyi önceliklendirdiklerini söyleyen Fibasigorta Teknik ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkin Gürel ise “Bu kapsamda, ihtiyaca göre özelleştirilmiş sigorta ürünlerini tüketiciyle buluştururken fiyatlandırma süreçlerinde ileri teknolojileri kullanarak müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamayı ve en üstün hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bu iş birliğiyle yapay zekâ ve makine öğrenimi tabanlı yenilikçi teknolojileri kullanarak tüketicilerin bugünkü ve gelecekteki risklerini en doğru şekilde analiz edeceğiz. Bu paralelde de en doğru fiyatlandırmayı sunacağız. Fibasigorta olarak Lumnion ile güzel çalışmalara imza atacağımıza inancımız tam. Sigorta sektöründe dijitalleşmenin öncüsü olmak ve daha iyi bir sigortacılık deneyimi sunmak için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER