20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Eyyup Çelik ten SAİK için TEK LİSTE çağrısı

secimTÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul İl Delegesi Eyyup Çelik, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) için tek liste çağrısında bulundu. “Sorunlar ve kavgalarla uğraşacak ne zamanımız ne de takatimiz var. Birleşmenin tam zamanıdır” diyen Çelik, çağrılarına ilk cevabı Levent Korkut’tan aldıklarını, Hüseyin Kasap’tan da aynı kararı vermesini beklediklerini söyledi. Çelik, meslektaşlarına şöyle seslendi:“Sayın meslektaşlarım,

TÜSAF Yönetim Kurulu üyesi olarak, “tek liste” konusunda yaptığım çağrıyı hepiniz biliyorsunuz. Artık sorunlarımız o kadar arttı ki, kişisel liderlik formatından çıkılmasının ve daha kurumsal çözümler çözüm üretme zamanıdır. Elbette aday olan tüm liderlerin birikimlerinden faydalanılması gerekir. Bizim artık sorunlar ve kavgalarla ne uğraşacak takatimiz ne de zamanımız vardır.

Birleşmenin tam zamanıdır. TÜSAF’a bağlı 28 il de 81 il ile kucaklaşmalı, tek vücut olarak Türkiye’yi sarıp sarmalıdır. Bu fırsat kaçırılması halinde hangi taraf kazanırsa kazansın bir 4 yılımız daha kaybolacaktır. Tek amacım birleşme çabasıdır. TÜSAF bir siyasi parti değildir. Bir meslek örgütüdür. Kuruluş amacı tüm acenteleri birleştirmektir.

Çağrımıza ilk cevabı aldık ve Sayın Levent Korkut birleşme teklifimizi kabul etti. Korkut, TÜSAF içerisinde bir kişi olarak ortak liste hazırlanmasını kabul etmiş ve kendi ayrı bir liste çıkarmayacaktır. Şimdi aynı kararı Sayın Hüseyin Kasap’ın da vereceğini umuyor ve hayal ettiğimiz birleşmeyi sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Her iki aday da şahsıma SAİK üyeliği teklif etmiş olmasına rağmen, seçilen kadroların başarısının kısır olacağını düşünerek kabul etmedim. Tek amacım, Türkiye’nin yararına olacak birleşmeyi temin etmektir.

İnanıyorum ki, TÜSAF içerisinde bulunan tüm dernekler, TÜSAF dışında bulunan tüm derneklerimiz, seçilmiş bulunan il delegelerimiz ve tüm meslektaşlarımız bu samimi çağrıya destek olarak taraflara bu konuda gerekli uyarılarda bulunacaktır. Birlikteliğimiz, sigorta şirketleri, Hazine, TOBB ve tüm sektör kurullarınca taktir ve hayranlık ile karşılanacaktır.

Bu birlik, tüm sorunlarımızı çözmek için güzel bir başlangıç yaratacaktır. Umuyorum ki, pek çok sorunumuz kısa zamanda çözecektir. Bu samimi duygularımı sizlerle paylaşıp birleşme konusunda desteklerinizi rica ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER