23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Evrim’den nakliye sektörüne hayat verecek sigorta: EVR(IMM)

evrimsigorta.logoEvrim Sigortacılık Hizmetleri, üçüncü şahıslara karşı maddi ve bedeni hasarlarla ilgili manevi tazminat taleplerini de içeren sigorta ürününü piyasaya sundu. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan ve sigorta sektöründe teminatları ile bir ilk olan poliçe, araç başı ek güvence sunuyor. Üstelik poliçe, Yeşil Kart sigortasının olmadığı ülkelerde de geçerli.

Uluslararası nakliyeciler, ticari faaliyetlerini yürütürken çeşitli ve öngörülemeyen risklerle sürekli karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle sürekli seyir halinde olan araçlar ve firmalar, kazanç olarak da risk unsuru taşıyor. Araç sürücüleri mal varlıkları olan araçlarının maddi zarara uğraması, üçüncü kişilere ait araçlarda maddi zarara sebebiyet vermesi hatta üçüncü şahısların yaralanma daha da kötüsü ölümüne neden olabilecek kazalara karışabiliyor. Üstelik bu tür kazalarda zorunlu trafik sigortası ya da yurt dışında geçerli olan Yeşil Kart sigortası yeterli olmayabilir. Bu durumlarda ise en büyük can simidi, ihtiyari mali sorumluluk sigortalarıdır. Proje poliçeleri ile sigorta sektöründe yerini sağlamlaştıran Evrim Sigortacılık Hizmetleri, bu tür durumlarda hem size hem cebinize dost bir poliçe ile yanınızda oluyor: EVR(IMM)

Bir ihtiyari mali mesuliyet sigortası olan proje ürünü, zorunlu trafik sigortası, varsa kasko poliçenizdeki ihtiyari mali mesuliyet limitiniz ya da yeşil kart sigortanızın teminat limitlerini aşan durumlarda devreye giriyor ve size ek bir güvence sunuyor. EVR(IMM) poliçesi, uluslararası nakliye firmalarının C2 ve benzer belgelerinde yer alan çekici kullanım tarzına sahip araçlarına araç başı 1 milyon TL teminat sunuyor. Yurtdışında da geçerli olan bu poliçe Uluslararası nakliye firmaları tarafından sadece 230 TL net primle satın alınabilecek. Firmaların artan sigorta maliyetleri de hesaba katılarak primi belirlenen poliçe, satışına başlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

1 milyon TL teminat
Evrim Sigortacılık Hizmetleri, poliçe ile yine sektörde bir ilke imza atıyor. Poliçenin en önemli özelliği verdiği teminat limitleri. Hali hazırda sektörde bulunan ürünlerin limitleri 500 bin TL’yi aşmıyor ya da kademeli yani muafiyetli limitlerle yıllık limitler 1 milyona kadar sağlanabiliyor. Ancak Evrim Sigortacılık Hizmetleri, EVR(IMM) ile araç başına olay başı ve yıllık toplam limit olarak1 milyon TL teminat sağlıyor. Manevi tazminat taleplerini de yüzde 20’lik bir payla teminata dahil eden Evrim Sigortacılık Hizmetleri, 200 bin TL de manevi tazminat imkanı sunuyor.

Yurt dışında da teminat
Poliçenin en büyük özelliklerinden biri, yurt dışında da geçerli olması. Yani, Yeşil Kart sigortanızın teminat limitlerini aşan durumlarda, poliçe sigortalısını yurtdışında da güvenceye alıyor. Evim Sigortacılık Hizmetleri, İhtiyari Mali mesuliyet Sigortasını esnek şartlarla düzenleyebiliyor. Poliçeyi tek tek üretebilen Evrim Sigortacılık Hizmetleri, tek bir filo poliçesi olarak da poliçe tanzimi yapabiliyor.

İsteyen tüm acenteler bu poliçeyi satabilecek
Nakliyat sektörüne sunduğu özel çözümler ve proje poliçeleriyle tanınan Evrim Sigortacılık Hizmetleri, hem Yeşil Kart hem de kasko sigortasına ek olarak sunulan bu poliçeden tüm sektörün faydalanmasına da yeşil ışık yakıyor.

“EVR(IMM) ihtiyaçtan doğan bir poliçe”
Projenin hayata geçirilmesi için büyük emek sarf eden Evrim Sigortacılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Çelebi, ihtiyari mali mesuliyet sigortasını uzun yıllardır kestiklerini, ancak beklentiler ve talepler doğrultusunda doğru partner ile geliştirme imkanı bulduklarını ve bu poliçenin öneminin gittikçe arttığını söyledi. Çelebi, “İhtiyari mali mesuliyet sigortası, ülkemizde zorunlu bir poliçe değil, ancak bu poliçeye araç kapsitesi yüksek olan firmaların verdiği önem gün geçtikçe artıyor. Bu önemin artmasındaki en büyük neden ise yaşanan kötü tecrübelerdir. Biz de Evrim Sigortacılık Hizmetleri olarak, bu noktadan yola çıkarak müşterilerimizi hem yurt içi hem yurt dışında teminatları oldukça yüksek bir poliçe ile ekstra güvence sağlamak istedik. EVR(IMM) tamamen ihtiyaçtan, yeniden doğmuş bir poliçe” dedi.

EVR(IMM) poliçesiyle küçük bir primle teminatlar açısından oldukça kapsamlı bir koruma sunduklarını ifade eden Çelebi, EVR(IMM) ile ülkemizde sunulan teminat limitlerin ve geçerlilik alanlarının üzerinde bir güvence verildiğini belirtti. Çelebi, bu poliçenin özellikle üçüncü şahıslara karşı riskin daha fazla olduğu sektörlerin başında gelen nakliye ve lojistik sektörlerinde hayat kurtaracağını ve bu kıymetli poliçenin altına imzalarını attıkları için mutlu olduklarını paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER