23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Evrim Sigortacılık Hizmetleri, müşterisine dokunarak büyüyecek

evrimsigorta.logoEvrim Sigortacılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Çelebi ve Evrim Sigortacılık Hizmetleri Genel Müdürü İbrahim Aydın, 30 yıllık tecrübeleri ile müşterilerinin yanında bulunduklarını, önümüzdeki süreçlerde de aynı kalite ve yaklaşımla müşteri memnuniyetini sağlayacaklarını söyledi. Nakliyat sigortaları alanındaki proje ürünleri ile dikkatleri çeken ve bu alanda başarılara imza atan Evrim Sigortacılık Hizmetleri, 2013 yılını tamamlarken 2014 yılı hedeflerini de açıkladı. Sektörde 30 yıla yakın bir deneyim sahibi olan ve geçtiğimiz aylarda şubeleşme alanında adımlar da atan Evrim Sigortacılık Hizmetleri, tecrübesinin gücünü arkasına alarak müşterilerine daha fazla dokunacak. Evrim Sigortacılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Çelebi ve Evrim Sigortacılık Genel Müdürü İbrahim Aydın, SİGORTALI’ya 2014 yılı hedefleri ve yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İbrahim Aydın, yeni teknolojik yatırımları ile birlikte müşterilerini her an her saniye bilgilendirdiklerini ve hizmet kalitelerini daha da artırdıklarını söyledi. Sigortalılarının kendilerini gerçek bir sigorta danışmanı olarak gördüğünü dile getiren Aydın, “Geçmiş 30 yılı, geleceğin 30 yılı olarak görüyoruz. Üretimimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Müşterimize dokunuyoruz ve onların güven içerisinde poliçelere imza atmalarını sağlıyoruz” dedi.

“Trendin üzerinde büyüdük”
Sigorta sektörünün 2013 yılının ilk altı ayında yüzde 24 büyüdüğünü, Evrim Sigortacılık Hizmetleri’nin ise yüzde 42,5 büyüme gösterdiğine dikkat çeken İsmail Hakkı Çelebi, “İlk yarı yılda sektörün üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. Aynı şekilde müşteri ve poliçe adetlerinde de artış gerçekleştirdik. Poliçe adedinde yüzde 12,88 büyüme ile sektörde yüzde 4 olan oranı da aştık, yine sektörün üzerinde bir büyüme söz konusu. Normal bir büyüme trendinin üzerinde büyüme yakaladık” şeklinde konuştu. Nakliyat sektörüne özel poliçeleri ile büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Çelebi, önümüzdeki dönemde sadece nakliyat poliçelerinde değil kaza, yangın ve sorumluluk sigortalarında da iddialı olduklarını belirtti.

Hedef, bireyselde beşi bir yerde poliçe
Bireysel sigortalarda 2014 yılı için önemli hedefleri olduklarına dikkat çeken Çelebi, herkese hitap eden ve alternatifleri bol olan bir acente ağı ile çalıştıklarını kaydetti. Portföylerindeki müşterilerinin üç poliçesini yaptıklarını dile getiren Çelebi, bu oranın sigorta şirketlerinde 2,1 olduğunu belirtti. 2014 yılı için hedeflerinin ise bir müşterinin beş poliçesini yapmak olduğunu söyleyen Çelebi, “Şu anda bu hedefimizin yarısındayız. Ana hedefimize ulaşmak için hedefimiz diğer yarıyı da tamamlamak” dedi. Çelebi, üçü emeklilik ve hayat alanında hizmet vermek üzere 14 sigorta şirketiyle acentelik sözleşmelerinin bulunduğunu söyledi. Acentelik ağının müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak doğrultusunda büyük önem taşıdığına dikkat çeken Çelebi, önümüzdeki dönemde iki yeni acentelik sözleşmesi daha imzalayacaklarını söyledi.

“Müşterilerimize dokunuyor, onlara yakın olmaya çalışıyoruz”
Sigortalıların artık kendisine poliçeyi kabul ettirecek bir sigorta acentesi yani, iyi bir sigorta danışmanı aradığını belirten Aydın, “Bunu gerçekleştirebilmek için müşterinize, işinize yatırım yapmanız gerekir. Evrim Sigortacılık Hizmetleri olarak, 30 yıllık geçmişimize baktığınızda yatırımızı hiçbir şekilde gayrimenkul ya da başka bir şeye çevirmedik, işimize yatırım yaptık” dedi. Aydın, şirketlerinde teknolojiyi her şekilde kullandıklarına ve herkesin faydalanmasını sağladıklarına dikkat çekerek, “Herkesin anında bilgi alabileceği bir veritabanı oluşturduk. Bu bizim için çok önemli. Herkes maillerini anında görebiliyor, müşterimiz bize geç bir saatte ulaşmak isterse de anında ulaşabiliyor. Mevzuattaki değişikler de anında çalışanlarımız ile paylaşıyor ve bu anlamda anında aksiyon alabiliyoruz. Müşterimize dokunuyor ve yakın olmaya çalışıyoruz. Hiçbir müşterimiz sigorta şirketini aramak durumunda kalmamıştır. Çünkü biz gereken her süreçte müşterimizin yanındayızdır. Onları süreçler hakkında detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz. Hasar müşterimizin hesabına yatana kadar işimizi bırakmayız” şeklinde konuştu.

“Artan sigorta maliyetleri sigortadan tasarrufa yönlendirebiliyor”
Yaşanan siyasi ve ekonomik dalgalanmaların özellikle nakliyat poliçelerine nasıl yansıdığı konusunda fikirlerini aldığımız İbrahim Aydın, lojistik sektörünün dünyanın ekonomik gidişatından en fazla etkilenen sektör olduğunun altını çizerek, “Ancak kendi müşteri portföyümüze baktığımızda Avrupa Bölgesinde çalışan müşterilerimizin fazla etkilenmediğini ancak az da olsa Orta Doğu ülkelerinde çalışanların işlerinde gerileme söz konusu” dedi. Ekonomik ve siyasi dalgalanmalarda sigortadan tasarruf edilip edilmediği konusuna da açıklık getiren Aydın, azınlıkta da olsa bu tür tasarrufa yönelen şirketlerin olduğunu belirterek, “Yılbaşında bu yana uygulanan fiyat politikası nedeniyle maliyetlerin artması ile şirketler, sigortadan tasarruf etmeyi düşünebiliyor. Ama diğer taraftan da birçok şirketin özellikle kriz dönemlerinde sigorta ihtiyaçlarının arttığını görüyoruz. Bu da bizi sevindiren bir tablo oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Projelerimize olumlu geri dönüşler alıyoruz
Evrim Sigortacılık Hizmetleri, nakliyat sektörüne özel poliçeler üretiyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyelerine özel olarak bugüne kadar birçok projeye imza atan Evrim Sigortacılık Hizmetleri, bu alandaki projelerine hız kesmeden devam edecek. UND Kasko ile başlayan proje poliçelerini, UND Seyahat Sağlık, UND Lojistik gibi ürünlerle devam ettiren Evrim Sigortacılık Hizmetleri, son olarak UND üyelerine özel olarak vize kampanyası düzenledi. Yeni projelerin yanı sıra, var olan poliçeleri de zenginleştirdiklerini söyleyen İsmail Hakkı Çelebi, “Projelerimizi çok iyi değerlendiriyoruz. Sonucunda yeni teminatlı, uygun primli poliçelerle tüketicinin karşısına çıkıyoruz” dedi. İbrahim Aydın ise projelerinin Anadolu’da da tanındığını ve bu konuda geri dönüşler aldıklarını belirterek, “Aldığımız geri dönüşlerde birçok kez tebrik edildik. Bu da bizi gururlandırıyor ve yepyeni projeler için cesaretlendiriyor” şeklinde konuştu. Çelebi ve Aydın, yepyeni bir proje daha hazırladıklarını ve kısa zaman içerisinde projenin tanıtımını yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Şubeleşme konusunda seçiciyiz
İsmail Hakkı Çelebi ve İbrahim Aydın, şubeleşme konusunda ciddi adımlar attıklarını ve bu konuda oldukça seçici davrandıklarını söyledi. Tüm iş ortaklıklarına açık olduklarını dile getiren Çelebi ve Aydın, bu konuda kadroları ve altyapıları ile hazır olduklarını dile getiriyor. Partnerlerinin kendi ofisleri ile ve Evrim Sigortacılık Hizmetleri adı ile şube zincirine katılacağını belirten Çelebi ve Aydın, “Böylelikle operasyonel verimliliği artırmış olacağız. Verimlilik arttıkça sigortalıya verilen hizmetin kalitesi daha da artacak. Sonuç olarak müşterilerimizin memnuniyetinde de artış yaşanacaktır” şeklinde konuştular. Evrim Sigortacılık Hizmetlerinin acenteliğini yaptığı sigorta şirketleri şunlar: Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, AIG Sigorta, Aksigorta, ERGO Sigorta, Eureko Sigorta, HDI Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Neova Sigorta, Allianz Emeklilik, Axa Sigorta Hayat ve Emeklilik, ERGO Emeklilik ve Hayat.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER