19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Eureko Sigorta’dan yatlara karada ve denizde özel koruma

Suha CeleEureko Sigorta geniş kapsamlı ürünü ve çok özel Yat Asistans Hizmetleri ile tekne sahiplerinin deniz keyfini koruma altına alıyor.

Doğal afet, hırsızlık, yangın ve deniz kazası gibi riskleri teminat altına alan ürün, kaza durumunda üçüncü şahıslara verilebilecek zararlardan doğan hukuki sorumlulukları da kapsıyor. Ayrıca, yat sigortası ürününde teknenin özelliklerine göre makine kırılması, kişisel eşya, hukuksal koruma, ferdi kaza gibi ek teminatlarla sigorta kapsamı genişletilebiliyor. Sağlanan teminatlar, teknenin teknik özellikleri ve hasar geçmişi sigorta primini belirlemede ana unsurlar oluyor.

Türkiye’de denizcilik ve yat turizmi potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Eureko Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele şunları ifade etti:

“Türkiye, dünya yat üretiminde üçüncü sırada ancak bağlama kapasiteleri henüz yeterli düzeyde değil. İtalya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerin bağlama kapasiteleri 200 binler civarında iken Türkiye bu ülkelerin yüzde 10’u civarında kapasiteye sahip. Fakat Türkiye’deki mevcut 26 bin yat bağlama kapasitesinin 50 bine çıkarılması bekleniyor. Yat turizminin mevcut denizcilik turizmi içerisindeki 4-5 milyar dolarlık payının 2023 yılında 10 milyar dolar seviyelerine çıkması hedefleniyor. Bu da marina sayısı, bağlama kapasitesi ve dolayısıyla yat satışlarında artışa neden olacaktır. Bu bağlamda, yat sayısının giderek artması ile yat sigortalarına talep de yükselecektir. Biz de gelecek vaat ettiğine inandığımız bu pazarda uluslararası birikimimizi kullanarak pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.”

Eureko Sigorta Yat Asistans Hizmeti ile fark yaratıyor

Hasarı en iyi yöneten sigorta şirketi olma hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Eureko Sigorta, Yat Asistans Hizmeti ile hasar sonrasında da müşterilerinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamayı hedefliyor. Asistans Hizmeti kapsamında hasar anında poliçe sahibinin ulaşımının sağlanmasından kiralık araç teminine, yedek kaptan organizasyonundan konaklama masraflarının ödenmesine kadar birçok hizmet sunuluyor.

Yat sahipleri Eureko Sigorta Yat Sigortasına Garanti Bankası Şubeleri ve dağıtım kanalları ile brokerler ve acenteler üzerinden ulaşabiliyor. Poliçe aşamasında yat sahiplerinden yat kayıt belgesi, kaptan ehliyeti fotokopisi ve varsa denize elverişlilik belgesi talep ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER