24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Eureko Sigorta Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı ile iş birliği yaptı

ElementerSigortacilikEureko Sigorta’dan Elementer Sigortacılık Sertifika Programı
Çalışmalarını sigorta sektörüne öncülük etme vizyonuyla sürdüren Eureko Sigorta, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) ile iş birliği yaparak Elementer Sigortacılık Sertifika Programı’nı başlattı. Eureko Sigorta çalışanlarına yönelik olarak tasarlanan program kapsamında teknik sigortacılık konularında 6 ay süreyle eğitim veriliyor. Programı başarıyla tamamlayan çalışanlar TSEV’den akredite Elementer Sigortacılık Sertifikası’nı almaya hak kazanıyorlar.

Programı çalışanların sigortacılık bilgisinin en üst seviyeye çıkarılması ve bu sayede müşteri memnuniyetinin artırılması hedefiyle hayata geçirdiklerini belirten Eureko Sigorta İnsan Kaynakları Direktörü Oya Buyan şunları söyledi:

“TSEV ile işbirliği içinde iş ailesi ve seviye bazında kurgulanmış modüler bir program tasarladık. Programa katılarak ara sınavları ve modül sonu sınavını başarıyla tamamlayan çalışanlarımız sertifika alıyorlar. Bu sayede hem çalışanlarımızın sigortacılık bilgisi TSEV – Eureko Sigorta sertifikası ile tescil ediliyor, hem de bu sertifika kariyerleri için yeni olanaklar yaratıyor. Programın ilk döneminde 32 çalışanımız sertifika almaya hak kazandı. Daha fazla çalışanımızı programa dâhil ederek hem onlar için yeni fırsatlar yaratmayı hem de hizmet kalitemizi daha da artırmayı sürdüreceğiz. Bu projeyle sigorta sektörü için bir ilke imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Eureko Sigorta kendi eğitmenlerini yetiştiriyor

Eureko Sigorta çalışanlarının mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak ve şirkete yeni katılan çalışanlara şirketi,  kurum kültürünü en iyi şekilde aktarmak amacıyla İç Eğitmenler Kulübü’nü kurdu. Kişisel gelişimden, mesleki gelişime ve teknik konulara kadar pek çok alanda eğitim veren 50 iç eğitmenleri olduğunu belirten Buyan, “Deneyimlerin ve şirkete özel çözümlerin paylaşılmasının çalışan gelişimine büyük katkısı olduğunun bilincindeyiz. İç Eğitmenler Kulübümüzü de buradan hareketle kurduk. Gönüllü çalışanlarımızı iç eğitmen olarak yetiştirerek hem deneyimlerini genç arkadaşlarımıza aktarmalarına fırsat tanıyor hem de iç kaynaklarımızı kullanarak verimliliğe destek oluyoruz” dedi.

 

Elementer Sigortacılık Sertifika Programı kapsamında verilen eğitimlerin yüzde 80’i de Eureko Sigorta İç Eğitmenleri tarafından gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER