20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Eureko Sigorta kredi sigortalarında büyümesini sürdürüyor

Suha CeleEureko Sigorta, Kredi Sigortası ürünüyle firmaların vadeli satışlardan doğan alacaklarını güvence altına alıyor

Ticari ve politik risklerin teminat kapsamında olduğu kredi sigortaları sayesinde sigortalı firmalar tahsilat riski taşımıyor. Maliyetlerin azalması, sigorta şirketinin riskini kabul ettiği yeni müşterilerle kısa zamanda çalışmaya başlanması, değişik fonlama alternatifleri yaratılması, vadelerin uzaması ve bu sayede daha fazla satış yapma imkânına olanak sağlanması kredi sigortalarının en önemli avantajları arasında yer alıyor.

Eureko Sigorta’nın alacak yönetimi ve kredi sigortaları alanında sunduğu hizmetlerle müşterilerine güvenle hareket edebilecekleri bir ticaret ortamı sağladığını belirten Eureko Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı Süha Çele şunları söyledi:

“Eureko Sigorta olarak sahip olduğumuz uluslararası tecrübe ve global iş ortaklarımız sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek bu ihtiyaçlara en uygun ürünleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Kredi sigortaları konusunda attığımız adımlarla da hem ticari ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor hem de adet ve hacim bazında bu alandaki büyümemizi sürdürüyoruz. 2014 yılında da mevcut portföyümüzü ikiye katlayarak pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.”

Eureko Sigorta, ticari alacak sigortasında dünya lideri olan Coface ile iş birliği yapıyor. Ürün hakkında bilgi almak isteyenler Garanti Bankası şubeleri ile Eureko Sigorta acente ve brokerlarına başvurabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER