25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Ertuğrul Bul, Auto King yönetim kurulu üyeliğine getirildi

Türk sigorta sektörünün deneyimli isimlerinden Ertuğrul Bul, geçtiğimiz günlerde sahibinden.com tarafından satın alınan Auto King’in Yönetim Kurulu üyesi oldu.

2018-2019 döneminde de AUTO KING Genel Müdürlüğü görevini yürüten Ertuğrul Bul, sahibinden.com’un firmayı satın alması sonrası şekillenen yönetim sürecinde yeniden görev alarak Yönetim Kurulu üyeliğini üstlendi. 

Ertuğrul Bul hakkında

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Bul, ardından ODTÜ’de Bölge Planlama bölümünde yüksek lisans programını tamamladı. TC Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda Bankacılık-Sigortacılık eğitimi de alan Bul, meslek hayatına Ziraat Bankası’nda uzman olarak başladı ve ardından Garanti Bankası’nda müfettiş olarak görev yaptı. 1998 yılında sigorta sektörüne giren Bul, 2003 yılına kadar Eureko Sigorta’da pazarlama ve finans genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2005 – 2011 yılları arasında Zürich Sigorta’nın (daha önceki ismi TEB Sigorta) CEO’su olan Bul, 2011-12 yıllarında da kurucu ortağı olduğu sigorta ve reasürans brokerlik şirketi Sigorta Dükkanım genel müdürlüğünü yürüttü. 2013 yılında kariyerine gayrimenkul sektöründe yön veren Bul, 2018 yılına kadar FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı’nın yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. 2018’de Auto King’in genel müdürü olan Bul, sonrasında akademik dünyaya dönerek 2020 – 2022 yıllarında FMV Işık Üniversitesi Genel Sekreterliğini üstlendi. 2023 yılında aynı üniversitede Yönetici İşletme Yüksek Lisansını da tamamlayan Bul, 2019 yılından bu yana Fiona Teknoloji ve Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı olarak çalışmayı sürdürüyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER