17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Erkan Aydoğan, Generali Sigorta’nın Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

Erkan AydoganGenerali’nin Türkiye ofisinde direktör olarak görev yapan Erkan Aydoğan, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Generali’nin Türkiye ofisinde direktör olarak görev yapan Erkan Aydoğan, 5 Nisan 2014 tarihi itibarıyla Generali Türkiye’de acente, banka ve broker kanalından oluşan satış operasyonunun başına geçti. Daha önce, sigorta sektöründe önemli görevlerde bulunan Aydoğan, özellikle Türkiye çapındaki acentelerin sorumluluğunu birebir üstlenerek başarılı çalışmalara imza attı. Aydoğan daha önce, satış bölümünün karlı büyümeye uygun olarak yeniden organize edilmesi, acente ve satış kompozisyon değişikliği ve aynı zamanda dağıtım kanalı segmentasyon projesi gibi birçok önemli projenin liderliğini başarıyla yürüttü.

1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olan Aydoğan, 1987-1990 yılları arasında Halk Bankası’nda çalıştıktan sonra, 1990 yılında geçiş yaptığı Aksigorta bünyesinde, 19 yıl boyunca finans, teknik, bölgeler ve satış gibi çeşitli departmanlarda görev yaptı. 2009- 2013 yılları arasında ise Liberty Sigorta bünyesinde Satış ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Aydoğan daha önce satış ekiplerinin karlı büyümeye uygun olarak yeniden organize edilmesi, satış ekibi yönetimi ve dağıtım kanalları yönetimi gibi önemli alanlarda görevler üstlendi.

Halen master eğitimine devam eden Aydoğan’ın Marka ve Proje Yönetimi, Geleceğin Yönetim Yaklaşımı ve Organizasyon gibi sektöre yönelik birçok eğitim ve sertifikası mevcut. Aydoğan evli ve 1 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER