18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Ergo Türkiye CEO’su Theo Kokkalas: “Pazar payımızı geri alacağız”

kokkalas ergo toplantıErgo Sigorta, acenteleri ile Antalya/Belek Kaya Palazzo Hotel’de bir araya geldi. 2014 yılı Geleneklesel Acenteler Toplantısı’nda konuşma yapan Ergo Türkiye CEO’su Theo Kokkalas, “Yeniden yapılanma sürecinde kaybettiğimiz pazar payını geri alacağız” dedi. Kokkalas, “Sektör küçülmeye başladığında Ergo’nun büyüyeceğini geçtiğimiz senelerde söylemiştik’ diye sözlerine ekledi.

 

SİGORTAMEDIA

Her yıl gerçekleştirilen Ergo Sigorta Geleneksel Acenteler Toplantısı, bu yıl da Belek’te gerçekleştirildi. Bu kez Kaya Palazzo Hotel’de acenteleri ile bir araya gelen Ergo Sigorta çalışanları, hem çalışıp hem de yılın yorgunluğunu atarak gelecek için moral depoladılar. 400’e yakın acentenin katıldığı toplantıda konuşma yapan Ergo Türkiye CEO’su Theo Kokkalas son gelişmelere bakıldığında gelecek için umutların arttığını belirtti. Yılın ikinci çeyreğine pozitif bir ivme ile başladıklarının altını çizen Kokkalas, “Önemli gördüğümüz kısmı, bunun sürdürülebilir olmasıdır. Geçtiğimiz yıllarda yeniden yapılanma dönemi geçirdik. Bu bizim için zor bir süreçti. Kimi iş ortaklarımız ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Alınması gereken önlemleri zor olsa da aldık. Bir ameliyat yaptık ve bunun ne yazık ki yan etkileri oldu. Taviz vermeden bu önlemlerimizi devam ettirdik. Bu sırada pazar kaybımız da gerçekleşti. Bu katı önlemleri devam ettirdiğimizde bunun meyvelerini alacağımız konusunda bir endişemiz yoktu. Ve bu süreç sonunda pazar daralsa da, diğer rakiplerimiz küçüldüğünde biz bu tempo ile hem karlılığa geçeceğimiz ve kaybettiğimiz pazar payını da geri alacağımız konusunda çok da emindik. Bu yıl sonunda her şeyin çok daha güzel olacağını umut ediyoruz” dedi.

Motor branşında yükselirken çok dikkatliyiz
Ergo Türkiye’nin çok güçlü rezerv ve sermaye yapısına sahip olduğunu belirten Kokkalas, “Bundan sonraki çalışmalarımız ‘hizmet odaklı’ olacak diyor. Acenteleri ile büyüyecek olmalarının önemine dikkat çeken Kokkalas, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim tek dağıtım kanalımız acenteler, biz büyüyeceksek onlarla birlikte büyüyeceğiz. Beraber mutlu olmaya odaklandık. Acentelerimize şeffaf ve yakınız. Yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile kendilerini dinliyoruz. Her görüş ve öneri bizim için önemli.”

Diğer şirketlerin motor branşlarında küçülmeye başladığı 2014 yılında Ergo’nun büyümesinin risk oluşturup oluşturmadığı hakkındaki bir soruya ise Kokkalas, “Geçtiğimiz sene motor branşında rakiplerimiz iş yazarken biz iç yapılanmamızı tamamlıyorduk. Bu yıl, bu konuda önümüzü çok daha iyi görür olduk. Motor branşındaki büyümemizi çok dikkatli yapıyoruz. Tüm gelişmeleri anlık takip ettiğimizi söyleyebilirim. Bu konuda aynı hataların yapılmaması adına çok kontrollüyüz” şeklinde cevap verdi.

Türkiye yatırımlarımızı artıracağız
Grup olarak Türkiye’den çıkmayı hiç akıllarına getirmediklerini belirten Kokkalas, “Önümüzdeki beş yılda sektör içinde konsolidasyonlar olabilir. Bunları yakından takip edeceğiz. Türkiye’ye yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi. Kokkalas, Ergo Hayat ve Emeklilik ile ilgili bir soruya ise “Ergo Hayat ve Emeklilik’in faaliyetlerini dondurmuştuk. Geçen süreçte fon miktarını koruduğumuzu söyleyebilirim. Şartlar uygun olduğunda BES tarafında tekrar atağa geçebiliriz. Neden olmasın…” şeklinde yanıtladı.

“Acentelerimize şeffaf ve yakın olacağız”
Toplantıda acentelerle birlikte sunum yapan ERGO Türkiye Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe  ve ERGO Türkiye Teknik’ten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mert Ekitmen  de Ergo’nun yükselişine işaret ederek ‘Bunu sizlerle birlikte yapacağız’ dedi. Türe ve Ekitmen, acentelere şeffaf ve yakın olacaklarına vurgu yaptılar. Türe, çok talep olmasına rağmen acente sayısında hızlı bir artışı düşünmediklerini söyleyerek sözlerini şöyle devam etti: “Şu anda acente sayımız 1377, bu sayının 2015’te 1560 olmasını planlıyoruz”

Petek Dinçöz ve Altay acenteleri eğlendirdi
Ergo Türkiye 2014 yılı Acenteler Toplantısı çeşitli etkinliklerle devam etti. Korhan Abay’ın sunumları ile gerçekleşen toplantılar sonrasında gala gecesinde Petek Dinçöz izleyenlere keyifli saatler geçirtti. Ünlü sanatçı Altay ise acenteleri yerinde oturtmadı. Yarışmalarda ise galip gelenler çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER